zolbia

زولبیا و بامیه 70 هزار تومان شد

تصویر روز: رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروش و کافه قنادی تهران با اشاره به افزایش 45 درصدی قیمت زولبیا و بامیه گفت: قیمت زولبیا و بامیه برای ماه رمضان امسال 70 هزار تومان تعیین شد.

علی بهره‌مند در گفت‌وگو با فارس از افزایش قیمت زولبیا و بامیه خبر داد و گفت: قیمت زولبیا و بامیه نسبت به ماه مبارک رمضان سال گذشته با توجه به گران شدن مواد اولیه و هزینه های تولید 45 درصد افزایش یافته است.

وی افزود: براین اساس قیمت عرضه هر کیلوگرم زولبیا و بامیه در واحدهای صنفی درجه یک 70 هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم زولبیا و بامیه در واحدهای صنفی درجه دو 60 هزار تومان است.

رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروش و کافه قنادی تهران با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه تولید زولبیا و بامیه، گفت: قیمت شکر نسبت به سال گذشته 80 درصد، روغن در بازار آزاد بین 200 تا 300 درصد، زغفران بیش از 100 درصد، نشاسته بیش از 100 درصد، آرد بیش از 100 درصد افزایش یافته است.

وی افزود: امسال در جهت تنظیم بازار ماه مبارک رمضان بخشی از شکر و روغن با قیمت دولتی در اختیار تولید‌کنندگان قرار گرفته است و با توجه به این موضوع نرخ رولبیا و بامیه تعیین شده است.

بهره‌مند اظهار داشت: اگر این دو کالا با قیمت دولتی در اختیار قنادان وشیرینی‌پزان قرار نمی‌گرفت قیمت هر کیلو زولبیا و بامیه به بیش از 100 هزار تومان می‌رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *