mahdian.4

آمار تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون

تصویر روز: مدیر عامل بانک توسعه تعاون از پرداخت 256 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک توسعه تعاون در سال 1400 خبر داد.
حجت اله مهدیان مدیر عامل بانک توسعه تعاون در دیدار با مدیران ارشد ستادی بانک ضمن تبریک سال جدید و حلول ماه مبارک رمضان اظهار داشت: در تدوین اهداف و راهبردهای بانک در سال 1401 نقش آفرینی برای تحقق شعار ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان«تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین» از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و همانند سال های پیشین تمرکز عملیات اعتباری بانک بر حمایت از فعالیت های مولد است.

وی افزود: بانک توسعه تعاون توجهی ویژه به برنامه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت امور اقتصادی و دارایی دارد و بانک می‌تواند به عنوان بانک عامل در تحقق اهداف و برنامه‌های این دو وزارتخانه نقش اثرگذاری داشته باشد.

مهدیان گفت: شبکه شعب بانک در سال گذشته به میزان 256 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت نموده است که علاوه بر تحقق اهداف کمی این واقعیت وجود دارد که سهم زیادی از تسهیلات پرداختی با رویکرد توسعه ای و حمایتی صورت پذیرفته است.

وی ادامه داد: پرداخت 7200 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی از مهمترین محورهای همکاری بانک با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده است.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: بانک در اعطای تسهیلات ازدواج جوانان و معرفی شدگان کمیته امداد، سازمان بهزیستی، بنیاد شهید نیز در حدود 90 الی 100 درصد عملکرد داشته است.

وی گفت: بانک توسعه تعاون در سال 1400 به میزان 350 میلیون دلار فعالیت ارزی داشته است که حدود 2544 میلیارد ریال سود در این بخش شناسایی شده است.

مهدیان خاطر نشان کرد: هفت دستور رییس کل بانک مرکزی برای ایجاد انضباط مالی و اثربخشی در بازار پولی و مالی کشور از اهمیت ویژه ای برخودار است و مجموعه بانک توسعه تعاون نیز در مسیر رعایت این هفت دستور، هدایت می‌شوند.

سید باقر فتاحی رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون نیز در این جلسه گفت: منابع بانک در پایان سال 1400 با 36 درصد رشد در مقایسه با سال پیشین برخوردار بوده است و مصارف بانک نیز با رشد 37 درصدی مواجه می باشد .

وی افزود: قراردادهای عاملیت بانک در اجرای بند الف تبصره 18 قانون بودجه 1400 با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزارت جهاد کشاورزی نهایتا منجر به اعطای 61 هزار میلیارد ریال تسهیلات در این بخشها خواهد شد و از این رو بخشی از برنامه های مالی و بودجه ای دولت با کمک این بانک محقق خواهد گردید و تاکنون نیز 12900 میلیارد ریال منابع توسط این چهار دستگاه اجرایی در بانک جذب گردیده است.

امیر هوشنگ عصارزاده عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت: بانک با جذب 14800 میلیارد ریال منابع صندوق توسعه ملی به عنوان دومین بانک فعال در شبکه بانکی مطرح است و این منابع در طرح‌های ملی و تسهیلات اشتغال زایی بکار گرفته شده است.

وی افزود: افزایش سرمایه بانک به 34 هزار میلیارد ریال موجب تحقق کفایت سرمایه در حد 3 درصد شده است و در نظر است تا در مراحل آتی افزایش سرمایه، کفایت سرمایه بانک از حد نرمال 5 درصد فراتر رود.

در این دیدار معاونین مدیر عامل ، مدیران ستادی و روسای ادارت کل مستقل نیز مطالبی در خصوص عملکرد گذشته بانک و برنامه های پیش رو ارائه دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *