• کانادا چه رشته هایی را بورسیه می کند؟ (7 رشته برتر برای اخذ بورسیه در کانادا)

  کانادا چه رشته هایی را بورسیه می کند؟

  کانادا کشوری است که از لحاظ آموزش و سطح علمی در رتبه بسیار بالا قرار دارد. دانشگاه های آن از جمله برترین های دنیا هستند. معمولا افراد بسیاری کانادا را به عنوان مقصدی برای تحصیل انتخاب می کنند. اما مسئله‌ای که وجود دارد هزینه تحصیل در کانادا به نسبت کشورهای اروپایی مانند آلمان و یا هلند بالاست و همین موضوع باعث تردید برخی از افراد که بودجه محدودی دارند می گردد. ابا در یافت بورسیه های ارائه شده در کشور کانادا می توان از هزینه های تحصیل و زندگی کاست. اما در رابطه اینکه کانادا چه رشته هایی را بورسیه می کند می توان گفت مجموعه ای بزرگ از بورسیه در این کشور ارائه می گردد که به صورت دولتی یا خصوصی می باشند. ممکن است محدودیت هایی نیز اعمال گردد. به عنوان مثال بر اساس عملکرد خوب دانشجویان و یا دانشگاهی خاص، اما در نهایت احتمال اخذ بورسیه زیاد است زیرا تنوع بسیاری دارند. در این مقاله سعی شده تا بهترین رشته ها برای بورسیه کانادا  معرفی شوند و به طور کلی به این سوال که کانادا چه رشته هایی را بورسیه می کند؟ پاسخ داده شود..

   

  بهترین رشته ها برای بورسیه کانادا کدامند؟ یا اینکه کانادا چه رشته هایی را بورسیه می کند؟ این سوال هایی است که ممکن است برای شما به وجود آید. در پاسخ به این سوال که کانادا چه رشته هایی را بورسیه می کند ؟ باید گفت که اکثریت تمام رشته های تحصیلی در کشور کانادا شامل بورسیه می شوند اما برخی از رشته‌های تحصیلی شرایط بهتری برای دریافت بورسیه دارند. در ادامه بهترین رشته ها برای بورسیه کانادا معرفی شده اند.

  بورسیه تحصیلی در کانادا

  بورسیه پزشکی کانادا

  رشته پزشکی نه تنها  در کانادا بلکه در تمام دنیا یکی از رشته های پرطرفدار برای تحصیل است و داوطلبان بسیاری داردباید بدانید هزینه حصیل در رشته پزشکی در کانادا بالاست که با دریافت بورسیه های مختلفی که در کشور کانادا ارائه شده می توانید از پس هزینه های تحصیل در رشته پزشکی کانادا بر آیید.در واقع یکی از بهترین رشته ها برای بورسیه کاناداپزشکی است. در ادامه برخی از بورسیه هایی که مختص رشته پزشکی هستند معرفی شده است.

   

  • بورسیه تحصیلی Chevening در کانادا
  • برنامه بورسیه تحصیلی انتاریو
  • برنامه بورسیه پرستیژ در دانشگاه کارلتون
  • بورسیه های بین المللی دکتری دانشگاه بریتیش کلمبیا
  • بورسیه های دولتی کانادا

   

   

  بورسیه پرستاری در کانادا

  تحصیل در رشته پرستاری به دلیل بازار کار بسیار خوبی که دارد در تمام دنیا پرطرفدار است. جهت اخذ ویزای دانشجویی کانادا در رشته پرستاری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد تا بتوانید از این طریق از هزینه‌های خود بکاهید. یکی از بهترین رشته ها برای بورسیه کانادا پرستاری می باشد. برخی از بورسیه هایی که در زمینه رشته پرستاری ارائه می گردند در ادامه نام برده شده اند.

  • برنامه بورسیه بین المللی Lester B. Pearson در دانشگاه تورنتو
  • بورسیه بین المللی دانشجویی دانشگاه یورک
  • بورسیه های دانشگاه بریتیش کلمبیا برای دانشجویان بین المللی
  • بورسیه پرستیژ کارلتون

   

  بورسیه رشته روانشناسی در کانادا

  در پاسخ به این سوال که کانادا چه رشته هایی را بورسیه می کند؟ می توان رشته روانشناسی را نام برد. می توانید با داشتن معدل بالا و ارائه مقالات از دانشگاه خود در کانادا بورسیه بگیرید و هزینه های تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا را کاهش دهید. رشته روانشناسی یکی از بهترین رشته ها برای بورسیه کاناداست.  در ادامه برخی از بورسیه هایی که در زمینه رشته روانشناسی ارائه می گردند مشاهده می کنید .

   

  روانشناسی آمریکایی – جایزه انجمن حقوق برای بهترین مقاله کارشناسی

  کمک هزینه تحقیقاتی در مقطع کارشناسی Psi Chi

  بورسیه تحصیلی روانشناسی شارون استفنز برهم در مقطع کارشناسی

  بورسیه لیسانس مؤسسه ملی بهداشت (NIH).

  بورسیه تحصیلی معتبر روانشناسان خدمات سلامت ثبت ملی

   

  بورسیه رشته طراحی لباس در کانادا

  رشته طراحی لباس در کانادا یکی از رشته های پرطرفدار است این رشته با توجه به پیشرفت روز افزونی که در زمینه مد وجود دارد می‌تواند آینده بسیار خوبی برای فرد رقم زند. در ادامه پاسخ به این سوال که کانادا چه رشته هایی را بورسیه می کند؟ می توان رشته طراحی لباس را نام برد.

  بنابراین اگر علاقمند به تحصیل در رشته طراحی لباس در کانادا می باشید می توانید بدون نگرانی در رابطه با هزینه های تحصیلی در این رشته با استفاده از بورسیه های ارائه شده در این کشور در دانشگاه‌های برتر کانادا تحصیل کنید و از هزینه های خود بکاهید. بورسیه های ارائه شده در رشته طراحی نیز مانند رشته های تحصیلی دیگر کانادا شرایط خاصی برای دریافت دارد که با با مطالعه در مورد هر کدام از بورسیه ها می توانید اطلاعات کافی را اخذ کنید در ادامه برخی از بورسیه های تحصیلی که رشته طراحی لباس در کانادا ارائه می گردند نام برده شده اند.

  جایزه طراح ساندرا سونگ

  جایزه پارچه فنی دکتر کارول پرانتنر و دیوید هالندز

  جایزه دوپون

  جایزه مردان و زنان Enda B

  جایزه واردات فابریکانا

  جایزه انجمن فارغ التحصیلان مد

  جوایز برنامه طراحی مد و فناوری

   

  بورسیه رشته هنر در کانادا

  تحصیل در رشته هنر با هزینه های زیادی رو به روست که تحصیل هنر در کانادا از این قاعده مستثنی نیست. دانشگاه های بسیاری در کانادا وجود دارند که این رشته را ارائه می دهند. به عنوان مثال یکی از این دانشگاه ها کنکوردیاست. امکان تحصیل رایگان در رشته هنر در کانادا با اخذ بورسیه های تحصیلی که برای رشته ارائه می شود وجود دارد و در واقع یکی از بهترین رشته ها برای بورسیه کاناداست. برخی از این بورسیه ها عبارتند از:

   

  جایزه دانشجوی فارغ التحصیل ممتاز – BSc Studies Integrated

  جایزه دانشجوی ممتاز فارغ التحصیل – هنرهای دراماتیک

  بورسیه ورودی دیوید و اریکا داوودوویچ

   

  بورسیه رشته حقوق در کانادا

  با توجه به نیاز روز افزون به فارغ التحصیلان رشته حقوق در کانادا می تئانید آینده خود را با تحصیل این رشته تضمین کنید.. می توانید در دانشگاه و کالج های بسیاری به تحصیل حقوق بپردازید. اما نکته مهمی که وجود دارد تامین هزینه های مالی برای تحصیل در این رشته است. توجه کنید که در رشته حقوق نمی‌توانید برای تامین هزینه ها از بورسیه های تحصیلی استفاده کنید زیرا تقریبا بورسیه برای دوره لیسانس و فوق لیسانس در نظر گرفته نشده و تنها چیزی که وجود دارد می توانید تحت شرایط خاص از کمک هزینه هایی که تنها ۱۰ الی ۲۰ درصد از هزینه زندگی را تامین می کنند استفاده کنید. فقط در مقطع دکتر می توانید با ارائه رزومه بسیار قوی بورسیه تحصیلی کانادا را اخذ کنید. بنابراین رشته حقوق در دسته بهترین رشته ها برای بورسیه کانادا قرار نمی گیرد.

   

  بورسیه رشته کامپیوتر در کانادا

  در تمام دنیا نیاز به متخصصین در زمینه کامپیوتر زیاد است و این نیاز روزانه بیشتر هم می گردد. کشور کانادا نیز با توجه به اینکه کشوری مدرن و پیشرفته است به رشته مهندسی کامپیوتر نیاز روز افزون دارد. بنابراین شما در هر جای دنیا مخصوصاً کانادا در رشته کامپیوتر تحصیل کنید شغل و آینده شما تضمین است. تحصیل رشته کامپیوتر در کشور کانادا هزینه های بسیاری در بردارد. از همین رو اکثر افراد تمایل دارند تا از بورسیه های تحصیلی که در کشور کانادا ارائه می گردد استفاده نمایید. باید گفت یکی از بهترین رشته ها برای بورسیه کانادا مهندسی کامپیوتر است. در تمامی مقاطع تحصیلی در رشته مهندسی کامپیوترامکان اخذ بورسیه وجود دارد و دانشجویان می‌توانند با توجه به شرایط بورسیه از آن استفاده نمایند. چند مورد از بورسیه هایی که در این رشته ارائه می گررد در ادامهنام برده شده اند:

   

  بورسیه ایرباس در رشته مهندسی

  بورسیه تحصیلی شل کانادا در علوم کامپیوتر

  جایزه UBC International Leader of Tomorrow

  برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع بورسیه تحصیلی در کانادا اینجا کلیک کنید.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *