Instagram

گزینه جدید اینستاگرام برای تایید سن کاربران

تصویر روز: اینستاگرام اعلام کرد: در حال آزمایش گزینه‌های جدیدی برای کاربران است تا سن خود را در این پلتفرم تأیید کنند.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، اینستاگرام اعلام کرد که در حال آزمایش دو روش جدید برای تأیید سن افراد است. علاوه بر این به آنها اجازه می‌دهد مدارک هویتی خود را به صورت آنلاین آپلود کنند. این آزمایش از کاربران ساکن آمریکا آغاز می‌شود.

اریکا فینکل، مدیر مدیریت داده در متا گفت: وقتی می دانیم فردی نوجوان (13 تا 17 سال) است، تجربیاتی متناسب با سن برای او ارائه می کنیم. مثلا عدم استفاده از حساب های خصوصی، جلوگیری از تماس ناخواسته بزرگسالانی که نمی شناسند. گزینه هایی را که تبلیغ کنندگان باید با آنها ارتباط برقرار کنند نیز محدود می کنیم.

اینستاگرام اعلام کرد با Yoti، شرکتی که متخصص در تأیید سن آنلاین برای اطمینان از حریم خصوصی کاربران است، شریک شده است. کاربران می توانند برای تایید سن خود یک سلفی ویدئویی آپلود کنند و پس از آن فناوری Yoti سن آنها را براساس ویژگی های صورت تخمین می زند. این شبکه اجتماعی گفت که متا و یوتی پس از تأیید سن، ویدئوها را حذف خواهند کرد. گزینه دیگر این است که افراد برای تایید سن، سه فالوئر را به عنوان ضامن انتخاب کنند و این افراد باید حداقل 18 سال سن داشته باشند.

14010402000610 Test NewPhotoFree

14010402000609 Test NewPhotoFree

14010402000608 Test NewPhotoFree

این اقدام پس از آن که این شبکه اجتماعی در سال گذشته پس از دریافت انتقادات و مخالفت ها برای راه اندازی اینستاگرام کودکان انجام داد، صورت گرفت.

این پلتفرم قرار بود محتوایی بدون آگهی و متناسب با سن کودکان را ارائه کند، اما قانون‌گذاران و گروه‌های مدافع کودکان در آمریکا از این شرکت خواستند که راه‌اندازی این برنامه‌ را به دلیل نگرانی‌های ایمنی کنار بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *