tokhmemorgh.1

هزینه تولید تخم مرغ برای بیش از قیمت فروش است

تصویر روز: هزینه تولید هر کیلوگرم تخم مرغ برای تولید کننده حدود ۴۸ هزار تومان و بیشتر از قیمت توافقی و فروش آن در بازار است.

به گزارش صدا و سیما؛ ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در برنامه صبح رادیو گفتگو درباره قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ گفت:امروز در مرغداری اگر یک شانه تخم مرغ را ۲ کیلو حساب کنیم حدود ۶۲ تا ۶۳ هزار تومان درب مرغداری است.

نبی پور درباره قیمت‌های متفاوت فروش تخم مرغ در بازار، به برخی مشکلات پرداخت و افزود: بعد از آزادسازی ها، قمیت‌ها سرسام آور و لحظه‌ای شده، ما نمی‌توانیم بگوییم کرایه‌ها چقدر شده و سود فروشنده چقدر شده قیمت‌ها روزانه و ثانیه‌ای است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به اینکه باید منتظر واقعی شدن قیمت تخم مرغ و آزادسازی ارز باید باشیم تصریح کرد: واقعیت این که قیمت تخم مرغ الان بالای ۴۸ هزار تومان تولید و تمام می‌شود، اما الان ۳۱ هزار تومان است و علت آن تولید بسیار زیادی که بوده و آزاد سازی در مرحله‌ای بود که اوج تولید بوده و گرما بوده، ولی مرغدار ما الان حدود ۱۷ هزار تومان از جیبش می‌گذارد برای هر شانه تخم مرغ.
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران درباره قیمت خرید تخم مرغ از مرغدار و قیمت مصوب و یا پایین‌تر از آستانه سود بودن آن گفت: قیمت مصوبی ندارد یک توافقی کردند ۳۵ هزار و ۵۰۰ حتی زیر ۳۵ هزار و ۵۰۰، امروز میانگین ۳۱ تومان است، ولی قیمت تمام شده واقعی که با ما حساب می‌کنند حدود ۴۸ هزار تومان است ما فقط الان بعلت گران کردن نهاده‌ها ۳۲ هزار تومان فقط نهاده مصرف می‌کنیم برای هر کیلو تخم مرغ.

نبی پور در پایان در مورد تحقق نیافتن تعهدات یک شرکت وارد کننده نهاده (آریو تجارت سهیل) برای فروش به مرغداران نیز گفت: یک شرکتی که معلوم نیست کجا بوده آمده ۷۰۰ میلیون دلار از دولت پول گرفته و با ارز ۴۲۰۰ تومانی ذرت را که اصلا وجود خارجی نداشته در بازارگاه گذاشته اند ما خریدمان از بازارگاه است؛ ولی جنسی وجود نداشته است، معمولا جنس که وارد کشور شد در اختیار وزارت جهاد در سامانه بازارگاه قرار می‌گیرد حالا جنسی که وارد نشده در سامانه قرار گرفته باید مسئولان جواب بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *