mokhber

مخبر: حذف ارز ترجیحی به نفع مردم است

تصویر روز: معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه حذف ارز ترجیحی به نفع مردم است، گفت: در سال های آینده تمامی اقشار آسیب پذیر و مردم از ثمرات این طرح بهره مند می شوند.

به گزارش صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمد مخبر در جلسه هیئت دولت گفت: دولت به موضوع حذف ارز ترجیحی به هیچ وجه به عنوان یک منبع درآمد برای جبران بودجه نگاه نکرده بلکه اثرات این طرح بزرگ به گونه‌ای است که در سال‌های آینده تمامی اقشار آسیب پذیر و مردم از ثمرات آن بهره خواهند برد.مخبر: حذف ارز ترجیحی به نفع مردم است

آقای مخبر با اشاره به اعلام اسامی ابربدهکاران بانکی توسط بانک مرکزی گفت: اعلام اسامی ابربدهکاران یک اقدام بسیار خوب است که البته باید تمام جوانب و ضوابط آن در نظر گرفته شود تا حساب کسانی که از بانک‌ها برای اجرای پروژه‌های بزرگ کشوری تسهیلات دریافت کرده اند با کسانی که سوء استفاده‌هایی در دریافت این وام‌ها داشته اند جدا شود.
معاون اول رئیس جمهور از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواست تا با کمک نهاد‌های ذیربط زیرساخت‌های امنیتی لازم را برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های اینترنتی به ویژه پیامک‌های ارسالی به مردم در زمینه حذف ارز ترجیحی فراهم کند.
آقای مخبر در بخش دیگری با قدردانی از تلاش‌های وزارت بهداشت برای پرداخت و کمک‌های مالی برای هزینه‌های ناباروری گفت: طرح افزایش جمعیت یکی از دغدغه‌های رییس جمهور و دولت است و کمک‌های وزارت بهداشت برای پرداخت هزینه‌های ناباروری به زوج‌های ایرانی کمک بزرگی برای حل این دغدغه و تضمین آینده کشور خواهد کرد.
محمد مخبر همچنین پس از ارایه گزارش وزیر میراث فرهنگی و گردشگری از سفر اخیر خود به خوزستان، به ظرفیت‌های بالای گردشگری رودخانه اروند و بهمن شیر اشاره و تصریح کرد: موقعیت ساحلی شهر‌های استان خوستان به ویژه خرمشهر و آبادان یک فرصت بزرگ برای کسب درآمد از صنعت گردشگری در این شهر‌ها است که باید وزارتخانه‌های کشور و گردشگری امکانات و زمینه‌های لازم برای فعالیت بخش خصوصی این صنعت در مناطق مستعد را فراهم کنند.
وی اجرای سیاست‌های فرهنگی منطبق با ارزش‌های اسلامی و انقلابی در مدارس برای دانش آموزان را یکی از خواسته‌های قشر‌های مختلف مردمی عنوان و تاکید کرد: وزارت آموزش و پرورش باید با اجرای قوانین مصوب مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه سیاست‌های فرهنگی در نظام آموزش و پرورش گام‌های اساسی تری بردارد.
معاون اول رئیس جمهور در پایان رفع مشکلات آماده سازی و تقویت تیم ملی فوتبال ایران برای اعزام به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را از وزیر ورزش و جوانان خواستار شد تا تدارکات لازم برای انجام بازی‌های تیم ملی هر چه سریعتر انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *