bs

صورت های مالی 1400 بیمه آسیا بدون بند حسابرسی تصویب شد

تصویر روز: مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه آسیا با حضور سهامداران، مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره، نمایندگان بیمه مرکزی، سازمان بورس و سازمان حسابرسی برگزار شد و صورت های مالی منتهی به سال 1400 این شرکت بدون بند مهم حسابرسی، به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی بیمه آسیا، در آغاز مجمع عادی سالیانه بیمه آسیا، فضل اله معظمی رییس هیات مدیره شرکت به عنوان رییس مجمع، در اظهارتی از تلاش ها و عملکرد موفقیت آمیز بیمه آسیا و تلاش های ارزشمند کارکنان و شبکه فروش این شرکت قدردانی کرد.

در ادامه این جلسه، مسعود بادین نایب رییس هیأت مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا نیز با استناد به گزارش ارائه شده از فعالیت های شرکت توسط هیأت مدیره به مجمع و سهامداران، تولید حق بیمه این شرکت در سال 1400 را بالغ بر 128 هزار میلیارد ریال اعلام کرد که با در نظر گرفتن الگوی اصلاح ساختار پرتفوی بیمه ای با 53 درصد رشد همراه بوده است که نسبت به رشد 41 درصدی صنعت بیمه در این سال، به میزان قابل توجهی بالاتر است.

نایب رییس هیأت مدیره بیمه آسیا نسبت خسارت این شرکت در سال 1400 را 53 درصد اعلام کرد و اظهار داشت: بیمه آسیا در سال گذشته، 67 هزار میلیارد ریال خسارت به بیمه گذاران و زیان دیدگان پرداخت کرد ولی توانست علاوه بر پرداخت دقیق و سریع خسارت ها، با اعمال ریسک سنجی مناسب و نظارت دقیق، نسبت خسارت را نسبت به سال های گذشته و همچنین در مقایسه با نسبت خسارت 56.4 درصدی کل صنعت بیمه در این سال، کاهش دهد.

مدیرعامل بیمه آسیا با اشاره به سهم 11.1 درصدی بیمه آسیا از کل بازار بیمه و 16 درصدی از بازار بیمه خصوصی کشور اظهار امیدواری کرد که با توجه به شرایط بازار بیمه کشور پس از شیوع بیماری کرونا، روند رو به رشد سهم بیمه آسیا از صنعت بیمه کشور در سال 1401 تداوم داشته باشد.

در ادامه این جلسه، گزارش حسابرس و بازرس قانونی از عملکرد بیمه آسیا در سال 1400 ارائه شد و برای نخستین بار، بند حسابرسی مهمی در این گزارش مشاهده نشد. تنها بند مشروط اعلام شده در این گزارش، مربوط به موضوعی است که نشات گرفته از مغایرت استاندارد 28 حسابداری با آیین نامه 58 شورای عالی بیمه می باشد که در گزارش مالی کلیه شرکت های بیمه به صورت معمول، وجود دارد.

تصویب صورت های مالی سال 1400، تقسیم 120 ریال سود بابت هر سهم بین سهامداران، تصویب بودجه به منظور ایفای مسئولیت اجتماعی، انتخاب سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس و بازرس قانونی و انتخاب روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی های بیمه آسیا، از مهم ترین تصمیمات این مجمع عمومی بود.

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه آسیا در ساعت 9 روز چهارشنبه 22 تیرماه سال جاری آغاز شد و پخش زنده آن از طریق پایگاه اطلاع رسانی شرکت بیمه آسیا فراهم شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *