corona.2

وارد موج هفتم کرونا شده‌ایم

تصویر روز: وزیر بهداشت با اشاره به افزایش آمار درگیری کرونا در کشور گفت:فکر می‌کنم کشور ما هم وارد موج هفتم کرونا شده است.

بهرام عین‌اللهی با حضور در برنامه تلویزیونی صف اول، درباره وضعیت کرونا در کشور، گفت: بار‌ها اعلام کرده‌ام، این‌که فکر کنیم کرونا تمام شده، بسیار اشتباه است. کرونا، ویروسی است که تا سال‌ها باقی خواهد ماند. وی افزود: به عنوان مثال، سویه اُمیکرون از آفریقای جنوبی شروع شد. کشور‌هایی هستند که واکسیناسیون درستی نداشته‌اند و ایمنی افراد در این کشور‌ها پایین است؛ بنابراین وقتی ویروس وجود دارد، جهش پیدا کرده و همه کشور‌ها را متاثر می‌کند. باتوجه به آمار، فکر می‌کنم کشور ما هم وارد موج هفتم کرونا شده است.

به گزارش شفقنا از انتخاب،وزیر بهداشت با اشاره به اجرای طرح «دارویار» و همچنین اقدامات انجام‌شده در جهت بیمه همگانی سلامت، ضمن تاکید بر اینکه سه دهک اول جامعه مطمئن باشند که بیمه شده‌اند، در عین حال از افراد فاقد پوشش بیمه‌ای خواست جهت ثبت‌نام بیمه سلامت اقدام کنند. وی همچنین با اشاره به آمارهای کرونا، گفت که ایران وارد موج هفتم کرونا شده است.
بهرام عین‌اللهی با اشاره به بیمه رایگان حدود شش میلیون نفر در کشور گفت: آرزوی بیمه همگانی که سال‌های سال در کشور مطرح بود، امسال محقق شده و با این زیرساخت بیمه است که می‌توانیم طرح دارویار را اجرا کنیم. به این ترتیب می‌توان یارانه سلامت و فرانشیز بیمه‌ای را انجام داد؛ به‌طوریکه افزایشی در پرداختی از جیب بیماران نداشته باشیم.

وی در پاسخ به این پرسش که چه تعداد از شهروندان مشمول بیمه همگانی شدند؟ گفت: سه دهک اول جامعه مطمئن باشند که بیمه شده‌اند؛ البته ممکن است تعدادی از هموطنان از بیمه‌شدن خود خبر نداشته باشند. در مجموع حدود ۴۶ میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند و چیزی حدود همین مقدار هم تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی. بیمه‌های دیگر، درصد کمتری از جمعیت را تحت پوشش دارند.

بیمه‌نشده‌ها برای بیمه کردن خود اقدام کنند
وزیر بهداشت تاکید کرد: بیش از ۹۰ درصد بیمه همگانی در کشور اجرا شده است. البته تعدادی از افراد هم جزو سه دهک اول نیستند که می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان ثبت‌نام کنند. به نظر می‌رسد این افراد از یک تا یک و نیم میلیون نفر بیشتر نباشند. ما از این افراد درخواست داریم که جهت بیمه کردن خود اقدام کنند. همچنین آمادگی داریم که در شش ماه آینده بدون انجام آزمون وسع، بیمه افراد بیمه‌نشده را انجام دهیم و به این ترتیب بتوانیم خدمات حوزه سلامت را به این عزیزان ارائه دهیم.

تفاوتی بین بیمه‌شدگان رایگان با سایر بیمه‌شده‌ها نیست
عین‌اللهی همچنین تاکید کرد که در ارائه خدمات به بیمه‌شدگان رایگان با سایر افراد بیمه‌شده تفاوتی وجود ندارد و این افراد می‌توانند با مراجعه به مراکز درمانی، خدمات لازم را دریافت کنند. طرح در حال اجرا است که ما در این جاده هنوز در ابتدای راه هستیم و باید به نهایت آن برسیم.

وزیر بهداشت با اشاره به فعالیت حدود هزار بیمارستان و ۵۰۰ هزار پرسنل و تجهیزات پیشرفته بیمارستانی در کشور، گفت که با چنین آماری، زیرساخت‌ها برای ارائه خدمات فراهم است و مشکل اصلی، بهره‌وری است.

وی همچنین گفت: در طرح دارویار و امکاناتی که می‌تواند اضافه شود، اتباع خارجی هم اگر به صورت اورژانسی به مراکز درمانی مراجعه کنند، بلافاصله باید بیمه شوند و خدمات لازم باید به آنها ارائه شود؛ چراکه جان این افراد نیز به‌واسطه آن بیماری در خطر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *