bimeh dey

«بیمه دی» پرونده مالی 6 ماهه را موفق بست

تصویر روز: صورت‌های مالی شرکت‌ها با ایجاد امکان مقایسه عملکرد می‌تواند یکی از مهمترین دلایل انتخاب سهم و بهره‌مندی از خدمت یک شرکت بیمه‌ای باشد که در ماراتن این انتخاب بیمه دی با توجه به سودآوری و رشد درآمد خالص در صورت‌های مالی 6 ماهه اول سالجاری و پیش بینی روند رو به رشد گزینه مناسبی به نظر می‌آید.

به گزارش تصویر روز این شرکت خصوصی که با نماد “ودی” از مهرماه 88 در بازار فرابورس فعال است، طبق صورت‌های مالی 6 ماهه اول سالجاری با کسب سود خالص 299 میلیارد تومانی و تحقق سود 503 ریال به ازای هر سهم توانسته از بیمه‌های هم‌قطار خود ازجمله ما، میهن، نوین، پارسیان، سینا، کوثر، آسیا، معلم و تجارت‌نو پیشی گرفته و اطمینان خاطر بیشتری بر ای سهامداران عمده و خرد خود فراهم کند. تیم مدیریتی بیمه دی با چیدن پلن درآمدی حساب شده و تحولات بنیادی که در درآمد خالص و ناخالص این شرکت به خوبی مشهود است، روند رو به رشد و پایداری را برای حال و آینده شرکت رقم زده‌اند.

زنجیره حساب شده درآمد

بیمه دی در صورت‌های مالی 6 ماهه اول سالجاری از محل حق بیمه ناخالص درآمد قابل قبولی کسب کرده ، این شرکت بیمه ای با تحقق 4 هزارو 36 میلیارد تومان درآمد ناخالص از محل صدور انواع بیمه نامه و واگذاری اتکایی در مقایسه با رقم یک هزار و 996 میلیارد تومان 6 ماهه سال گذشته رشد 102 درصدی را رکورد زده است. به گزارش تصویر روز در حلقه مرتبط دیگر با درآمد، واگذاری 2 هزار و 266 میلیارد تومان حق بیمه اتکایی، اقدام هوشمندانه ای است که این شرکت ترجیح داده جهت جلوگیری از زیان احتمالی بخشی از ریسک را بین سایر شرکت های بیمه ای توزیع کند. به این ترتیب حق بیمه خالص (سهم نگهداری) دی، با رشد 205 درصدی نسبت به دوره 6 ماهه سال گذشته به مبلغ یک هزارو 770 میلیارد تومان رسیده است.

پیشی گرفتن عملکرد 6 ماهه از یک سال

در صورت های مالی مورد اشاره، عملکرد بیمه‌ای دی به عنوان فصل مهم دیگری از فعالیت این شرکت در مقایسه با کل سال 1400، گواه آن است که زیان حاصل شده از صدور انواع بیمه نامه‌ها با رقم خوبی به سود تبدیل شده که از این رو افزایش قیمت سهم و سود تقسیمی با رقم قابل توجه دور از ذهن نیست. دردوره زمانی مورد اشاره 810 میلیارد تومان حق بیمه در مقابل 301 میلیارد تومان خسارت پرداختی نسبت 37 درصدی سود آور را بر ای شرکت در پی داشته است. در این فهرست با صدر نشینی بیمه‌های درمانی، در حالی 756 میلیارد تومان عاید شرکت شده که خسارت کمتری معادل 279 میلیارد تومان پرداخت شده است.به گزارش تصویر روز هرچند در گزارش تفسیری هیأت مدیره شرکت بیمه دی مهمترین دلیل پایین بودن حق بیمه سال 1400 تمدید قرارداد درمان گروهی بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال 1400 به مدت 5 ماه قید شده، ولیکن پیشی گرفتن رقم فروش به خسارت با توجه به اینکه همواره این رشته زیان ده می باشد جز با مدیریت بهینه پرتفوی مقدور نخواهد بود که در ویترین عملکرد این شرکت بیمه‌ای این مهم برای رشته های دیگر نیز به خوبی منعکس شده است.

سرمایه گذاری دست ُپر

شرک 595 میلیارد تومانی دی، در 6 ماهه اول سالجاری سرمایه‌گذاری آینده نگرانه‌ای انجام داده است. این شرکت با سپرده‌گذاری بلند مدت، سرمایه گذاری در انواع صندوق ها و سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی بیش از یک هزار و62 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری داشته که ازاین محل تا کنون 23 میلیارد تومان سود حاصل شده که ادامه دار خواهد بود.

نیم نگاه

شرکت بیمه دی (سهامی عام) در سال ۱۳۸۳ با اخذ مجوز رسمی از بیمه مرکزی ج.ا.ایران و شورای عالی بیمه، در رشته‌های مختلف به ثبت رسید. نکته مهم در رزومه این شرکت بهرمندی از کارشناسان متخصص و متبحر صنعت بیمه و همچنین گسترش شبکه فروش در تمامی نقاط کشور با سرلوحه قراردادن شعار تعهد، تخصص و نوآوری است. 3 اصل مهمی که محمد رضا کشاورز مدیرعامل این شرکت با تاکید برهفت نکته کلیدی شناخت واقعیت موجود، چشم‌انداز، ریسک استراتژیک، تیم همکاران، توجه به مشتری، نقش مدیران و دلبستگی و تعصب سازمانی سعی داشته مدیران و کارکنان مجموعه متبوع خود را راهبری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *