• کاهش بهای نفت در بازار نیویورک

  تصویر روز: در پی انتشار آمار متضاد مربوط به ذخایر و تولید نفت در آمریکا، بهای نفت روز چهارشنبه در بازار نیویورک کاهش یافت.

   به گزارش خبرگزاری فرانسه از نیویورک، بهای هر بشکه نفت خام سبک شیرین وست تگزاس اینترمدییت، در معاملات بازار نفتی نیویورک، نایمکس، برای تحویل در ماه نوامبر با یک دلار و ۸۸ سنت کاهش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به ۴۴ دلار و ۴۸ سنت رسید.

  همچنین بهای هر بشکه نفت خام سبک برنت دریای شمال که از آن به عنوان مرجع و پایه برای قیمت گذاری دیگر انواع نفت در بازار اروپا استفاده می‌شود، برای تحویل در ماه نوامبر با یک دلار و ۳۳ سنت کاهش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به ۴۷ دلار و ۷۵ سنت رسید.   مانند دیگر چهارشنبه ها مهم ترین خبر تاثیر گذار بر بازار های نفتی انتشار آمار هفتگی مربوط به ذخایر نفت آمریکا از سوی وزارت انرژی این کشور بود.

  در ابتدا بازار به کاهش حدود دومیلیون بشکه ای ذخایر نفت خام امریکا واکنش مثبت داشت ،‌اما در ادامه در نیمه روز روند کاهشی درپیش گرفت.  باب یاوگر از کارشناسان نفتی در این مورد می گوید گاهی پیش می آید که آمار در ابتدا مثبت به نظر می آید مانند کاهش ذخایر نفت خام به ویژه در پایانه کاشینگ در اوکلاهاما که به عنوان مرجع در بازار آمریکا به شمار می رود. در نتیجه انتظار افزایش بهای نفت وجود دارد که در ساعات نخست بازار روی داد.  وی افزود:« اما با بررسی بیشتر جزئیات متوجه می شویم امار منفی نیز وجود دارد.

  آنچه بیش از همه اهمیت دارد این است که تولید نفت آمریکا برای اولین بار طی چندین هفته افزایش داشته است. هرچند این افزایش طی هفته گذشته اندک بوده،‌اما نگرانی ها را در مورد افزایش عرضه در بازار جهانی تشدید می کند.»

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *