e43adec6 3224 428f ad7d 3d16f08cdc2e copy

بانک صادرات پیشگام در تحقق حمایت از تولید

با امضا تفاهم نامه همکاری بانک صادرات و گروه خودروسازی سایپا با موضوع گسترش همکاری های فی ما بین زمینه برای حمایت بیشتر از صنعت کشور در جهت اجرای فرامین مقام معظم رهبری فراهم شد

تصویر روز: اقتصادی که برای مقابله با تحریم ها در سطح بین المللی به توانمندی های داخلی نیازمند است و به منظور ایجاد انقلابی عظیم در ساختار اقتصادی کشور و تحقق اهداف سند چشم انداز، می بایستی مقوله سرمایه گذاری بیش از پیش مورد توجه قرارگیرد . تولید داخلی نیازمند سرمایه گذاری گسترده است وحمایت گسترده وهمه جانبه دولت، بخش خصوصی و اقشار مختلف جامعه را می طلبد.

به گزارش تصویر روز ، با امضا تفاهم نامه همکاری بانک صادرات و گروه خودروسازی سایپا با موضوع گسترش همکاری های فی ما بین زمینه برای حمایت بیشتر از صنعت کشور در جهت اجرای فرامین مقام معظم رهبری فراهم شد.

 با توجه به بیانات مقام معظم رهبری ، در خصوص لزوم حمایت از تولید ملی به عنوان یکی از مهم ترین مسائل کشور و همچنین موضوع حمایت از بخش تولید کشور در مقابل تحریم گها، بانک صادرات پیش قدم شد و با گروه خودروسازی سایپا تفاهم نامه همکاری در حوزه های مختلف تامین مالی و سرمایه گذاری امضا کرد.

در این نشست مشترک سید ضیاء ایمانی، مدیرعامل بانک صادرات، با بیان اینکه سایپا شرکتی قدیمی و اثر گذار در حوزه تولید، اشتغال و ارز آوری در کشور است، گفت: گروه سایپا مجموعه بزرگی در صنعت کشور است و برای شبکه بانکی کشور اهمیت خاصی دارد و بانک صادرات نیز در ارائه خدمات بانکی به این گروه خودروساز و گسترش همکاری ها حضوری فعال خواهد داشت.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط خوبی که در تولید سایپا ایجاد شده احساس تکلیف کردیم که در حوزه ارائه خدمات بانکی در کنار این گروه خودروساز باشیم و بر همین اساس تفاهم نامه همکاری بین دو مجموعه به امضا رسید.

مدیرعامل بانک صادرات تصریح کرد: این تعامل در نهایت به نفع مردم خواهد بود چرا که سهامداران دو مجموعه عموم مردم هستند و هرچه این تعامل بهتر و هماهنگ تر باشد، دو مجموعه منتفع تر خواهند شد و در ارائه خدمات به مردم بهتر عمل خواهند کرد و این همکاری به صورت برد- برد برای دو طرف خواهد بود.

به گزارش تصویر روز وی با بیان اینکه در قالب این تفاهم نامه، بانک صادرات در حوزه صنعت امکانات و ابزارهای مالی و پولی را در چارچوب مقررات بانک مرکزی در اختیار سایپا قرار خواهد داد گفت: اعتقاد دارم این تفاهم نامه الگوی خوبی برای سایر بانک ها و بخش های صنعتی خواهد بود چرا که بانک صادرات با سایر بخش های صنعتی و سایپا نیز با سایر بانک ها می تواند به همین نحو در قالب تفاهم نامه، همکاری لازم را داشته باشند.

در همین خصوص محمد علی تیموری مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، در این مراسم گفت: بانک صادرات جزو 5 بانک اول ایران است و گروه خودروسازی سایپا با توجه به وضعیت فروش محصولات و برنامه های صادراتی که در سال جاری و سال آینده خواهد داشت، نیاز به نقدینگی دارد و خوشبختانه با تعامل خوبی که با بانک صادرات ایجاد شده، این بانک در مدت بسیار کوتاه و در قالب تفاهم نامه همکاری این مبلغ را در اختیار سایپا قرار خواهد داد.

محمدعلی تیموری در خصوص وضعیت عملکرد تولیدی و مالی سایپا گفت: در طی 8 ماه ابتدایی سال بیش از 60 هزار میلیارد تومان از طریق فروش محصولات گروه سایپا درآمد ایجاد شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 32 هزار میلیارد تومان درآمد مناسبی داشته ایم و این در شرایطی است که در ابتدای سال محصولات پر تیراژ تیبا، تیبا2 و ساینا از خطوط تولید سایپا خارج شده و علاوه بر این افزایش قیمتی نیز در سایر محصولات نسبت به سال گذشته نداشته ایم.

وی گفت: خوشبختانه با تمهیداتی که صورت گرفته تولید روزانه بیش از دو هزار دستگاه است و تمام تولیدات ساخت داخل است که بیش از 90 درصد آن از زنجیره تامین داخل کشور به دست می آید و این درحالی است که در گذشته این تیراژ تولید در سایپا با احتساب خودروهای CKD ایجاد می شد.

تیموری تاکید کرد: درآمد گروه سایپا در سال جاری در حوزه عرضه لوازم یدکی تا پایان سال بیش از 7 هزار میلیارد تومان بوده که این روند با توجه به ورود محصولات جدید در سال آینده به 16 هزار میلیارد تومان خواهد رسید. علاوه بر این در حال حاضر با توجه به اینکه دولت از ورود کالای قاچاق و تقلبی به بازار جلوگیری کرده،گروه سایپا عرضه قطعات استاندارد و با کیفیت را افزایش خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *