دلار

بازار داغ خرید و فروش سهمیه دلار

دلالان سهمیه دلار را از ۶۰۰ تا ۷۵۰ هزار تومان می‌خرند. البته، خرید دلار سهمیه‌ای در صرافی‌ها منوط به نوبت‌گیری در سامانه برخط بازار متشکل ارزی است

تصویر روز: با وجود هشدار مسئولان نسبت به اجاره کارت ملی به دلالان برای خرید دلار سهمیه‌ای مبنی بر قطع یارانه و اخذ مالیات، همچنان تقاضا برای خرید و فروش سهمیه دلار وجود داشته و حتی مشاهدات از افزایش این امر حکایت دارد.

به گزارش ایسنا، با افزایش قیمت‌ها در بازار ارز و تمایل افراد به فروش سهمیه دلاری خود به دلالان، مسئولان قضایی نسبت به تبعات پولشویی و قاچاق این موضوع هشدار دادند و طبق گفته آن‌ها خرید ۲۰۰۰ دلار سهمیه‌ای معیار تعیین یارانه و مالیات است.

با این حال، همچنان بازار اجاره کارت ملی و خرید سهمیه دلار داغ است و مشاهدات امروز از بازار ارز نیز این موضوع را تایید می‌کند به‌گونه‌ای که بر تعداد خریداران سهمیه دلار نسبت به هفته گذشته افزوده شده و بیشتر مبادلات در بازار ارز مبتنی بر خرید ۲۰۰۰ دلار از صرافی‌ها و فروش آن متمرکز است.

در این زمینه، بررسی‌ها نشان می‌دهد که دلالان سهمیه دلار را از ۶۰۰ تا ۷۵۰ هزار تومان می‌خرند. البته، خرید دلار سهمیه‌ای در صرافی‌ها منوط به نوبت‌گیری در سامانه برخط بازار متشکل ارزی است.

از سوی دیگر، بررسی وضعیت قیمت‌ها در بازار امروز ارز نیز نشان می‌دهد که نرخ خرید دلار در تابلوی صرافی‌ها معادل ۳۴ و ۴۰۰ هزار تومان تا ۳۴ هزار و ۷۰۰ هزار تومان نمایش داده می‌شود.

نرخ فروش دلار در صرافی‌ها نیز از ۳۵ هزار تومان تا ۳۵ هزار و ۲۰۰ تومان متغیر است.

علاوه بر این، نرخ خرید یورو در تابلوی صرافی‌ها نیز معادل ۳۶ هزار و ۹۰۰ تومان نمایش داده می‌شود و نرخ فروش یورو هم ۳۷ هزار و ۲۰۰ تومان است.

مشاهدات از بازار غیررسمی نیز حاکی از آن است که دلار ۳۵ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۳۵ هزار و ۸۰۰ تومان خریداری می‌شود و نرخ فروش این ارز نیز از ۳۶ هزار تومان تا ۳۶ هزار و ۴۰۰ تومان متغیر است.

اظهارات فعالان ارز درباره آینده بازار بیانگر این است که تحولات بازار غیرقابل پیش بینی است اما نرخ دلار در محدوده ۳۶ هزار تومان به تثبیت نسبی رسیده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *