kj copy

آغاز «قرار خدمت» در سازمان بازرسی شهرداری

قرار خدمت به صورت هفتگی در سازمان ها و معاونت های تابعه برگزار خواهد شد تا پرسنل ضمن مراجعه و طرح مسایل در اجرا و نتیجه گیری این مهم گام موثری برای خدمت صادقانه به شهروندان بردارند

اردیبهشت آنلاین: معاونت اجرایی سازمان بازرسی شهرداری تهران با هدف تکریم ارباب رجوع ، تعامل ، همکاری موثر مدیران و کارشناسان تحت پوشش ، همدلی و تعالی سازمانی در جهت تکریم و تسریع در رفع امور کارکنان و شهروندان ، ” قرار خدمت ” را در راستای بهبود و توسعه موثر روابط سازمانی و شهروندان ، در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران را با حضور مدیران و مسوولین ذیربط ، بصورت جهادی آغاز کرد.

به گزارش تجارت آوا به نقل از روابط عمومی سازمان ؛ محمد ذوالفقاری معاونت اجرایی بازرسی شهرداری تهران با اعلام خبر فوق افزود : مدیران و کارکنان سازمان برای حفظ یکپارچگی ، ایجاد خلاقیت و انجام تعهدات ، نیازمند ارتباطات موثر در سازمان هستند و استقرار استراتژی قرار خدمت و تعالی سازمان ، توان بالقوه کارکنان خود را در سطوح فردی، تیمی و سازمانی، توسعه داده و از آن‌ها بهره می‌گیرد. این عملکرد ، ضمن ترویج عدالت، کارکنان را در امور مختلف مشارکت داده و با آن‌ها به خوبی ارتباط برقرار می‌کنند و در آن‌ها انگیزه و تعهد لازم ایجاد خواهد شد تا به بهترین نحو در خدمت شهروندان باشند.
محمد ذوالفقاری ضمن تصریح این مطلب که قرار خدمت ، علاوه بر اینکه آمادگی‌های لازم را برای سازمان شما فراهم می‌کند و به شما امکان می‌دهد تا بتوانید ضمن شناسایی زمینه‌های بهبود و انجام اقدامات لازم برای بهینه سازی فرآیندها، در مقابل سایر ارزیابی‌ها نیز برنامه ریزی مناسب داشته باشید اعلام کرد : تحقق سیاست های گام دوم انقلاب ، پیگیری سند چشم انداز تهران ، ابلاغ ماموریت و رسالت سازمان بازرسی ، تسریع در رفع مسایل و مشکلات احتمالی ، تحقق سیاست های دولت الکترونیک و مدیریت الهام بخش و هدفمند ، ایجاد ارزش افزوده برای مشتریان، آینده پژوهی ، پایداری نتایج اساسی و مهم ، چابک سازی ، بهره گیری از استعداد، خلاقیت و نوآوری منابع انسانی و توسعه توانمندی سازمانی از اهداف مهم این پروژه است.
معاونت اجرایی بازرسی شهرداری تهران گفت: قرار خدمت به صورت هفتگی در سازمان ها و معاونت های تابعه برگزار خواهد شد تا پرسنل ضمن مراجعه و طرح مسایل در اجرا و نتیجه گیری این مهم گام موثری برای خدمت صادقانه به شهروندان بردارند.

 محمدرضا درخشان معاون سازمان بازرسی در حوزه حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز در ادامه این مراسم گفت: ما علاقمندیم کارها را حرفه ای انجام دهیم در یک دوره‌ای از مدیریت شهرداری به اینجانب گفتند شما اصولگرا هستند یا اصلاح طلب، گفتم اینجانب کارمند شهرداری هستم و از طرفی دکتر گودرزی به یکی از کارمندان شهرداری اعتماد می کند، ایشان نگاه بلند، وارسته و حرفه ای به موضوعات دارند.
وی در ادامه گفت: همکاران بنده در حوزه اجرایی واقعاً زحمتکش هستند و موضوعات را با سرعت حل و فصل می کند.
درخشان ادامه داد: خواسته های ما در دو بخش است. بخش اول خواسته های ما در حوزه اجرایی و بخش دوم خواسته ما از تیم عمل کننده که از آنها انتظار داریم تنخواه را در اختیار مدیران قرار دهند و صریح اعلام می کنیم چنانچه اگر بشنویم خدایی نکرده کسی حق بالاتر دریافت کرده فردا او را برکنار می‌کنیم هر پاداش یا هدیه ای که از سازمان گرفته باشند از آقای گودرزی می خواهیم پس بگیرند.

معاون سازمان بازرسی در حوزه حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: سازمان بازرسی شهرداری تهران جزو شفاف‌ترین سازمان‌ها برای بازرسی کل کشور است و هرآنچه که بخواهند در اختیارشان قرار میدهیم، شهرداری تهران به سمت و سوی خوبی حرکت می کند.
وی موضوعات جهانی را در سه بخش عنوان کرد: نان، سوخت و حمل و نقل که در کشور ما نیز این موضوع وجود دارد البته در بخش حمل و نقل مضاعف تر میباشد، ما برای آوردن اتوبوس مشکل داریم یا حتی برای مترو نیز همین گونه است.
ما با نگاه شهرداری چی کار میکنیم و گزارش تهیه میکنیم البته بعضی گره ها گره مدیریتی است و باید حل شود و خوشبختانه کلان شهر تهران به مسیر گشایش میرود.
وی افزود: در داخل مجموعه خودمان می‌خواهیم همکاران دغدغه نداشته باشند اگر برای همکاران مشکل ایجاد شود چه کسی باید کمک کند. ما باید یک تیم باشیم و سازمان به آنها کمک کند، البته باید اشاره کنم به یک سری از دوستان واقعاً ظلم شده که باید حتما پیگیری کنیم. پیشنهاد من این است که سند تدوین سازمان را تنظیم کنیم.
درخشانی ادامه داد: در خصوص همکاران خودمان مراحل حرکتی تعریف شده است یکی اینکه گزارش عملکرد مفصلی داشته باشند و دیگر اینکه اگر سوء جریان اداری و حقوق شهروندی رویت شد باید به بالاترین مقام اطلاع داده تا اصلاح فرآیند شود و اینکه همه درست کار کنیم.

 علی‌آبادی مشاور و مدیر حوزه ریاست حمل و نقل شهرداری تهران نیز در این مراسم گفت: اگر واقعاً بازوی بازرسی در کنار مدیران ما غیر از بحث نظارت بحث همراهی و معاونت را داشته باشد پیشبرد اهداف خیلی سریع تر خواهد بود. که همکاران باید به این نکته توجه بیشتر کرده و مدیران را یاری کنند.

بهرامی معاون ترافیکی شهرداری تهران نیز در این مراسم گفت: ما به عنوان خادم مردم تهران شان اولمان این است که کسانی که با ما کار می کنند رضایت داشته باشند اگر همکارانمان رضایت داشته باشند با مردم بگونه ای برخورد می کنند که در نهایت مردم هم رضایتمند خواهند بود. اگر ما به همکارامان محبت کنیم آنها نیز به مردم محبت خواهند کرد. باید این موضوع در نظر گرفته شود که شهرداری در خدمت مردم است نه مردم در خدمت شهرداری این سلسله مراتب باید رعایت شود.
بهرامی ادامه داد: اگر به پست و عنوان دل ببندیم انسان نیستیم. خدمت کردن به مردم نیاز به این عناوین ندارد نیاز به فراهم بودن همه لوازم خدمت ندارد اول باید خدمت شکل بگیرد این نباشد که به مردم بگویم تا پول ندهید خدمت نمی کنیم. ما حتی در زندگی شخصی خودمان اول کار میکنیم بعد پول در می آوریم.
وی ادامه داد: ما اگر دور یک میز می‌نشینیم باید حداقل ۸۰ درصد از وقت خود را برای خدمت به مردم قرار دهیم و بقیه برای خودمان باشد باید برای خدمت کردن به مردم حرف بزنیم. باید به این ایمان داشته باشیم اگر بخواهیم کار کنیم کسی مزاحم کارمان نمی شود اگر قرار است عمرمان را پشت یک میز بگذرانیم و کتاب مردم را بخوانیم، بهتر آن است جوری خدمت کنیم که مردم کتاب ما را بخوانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *