بهزاد پور

بیمه مرکزی با مالزی و امارات تفاهم نامه امضاء کرد

تفاهم‌نامه‌هایی با کشور مالزی و امارات بسته شده و سفر‌های کاری و دوره‌های آموزشی در این زمینه انجام شد

تصویر روز:‌ رئیس‌کل بیمه مرکزی گفت: امسال مجوز فعالیت برای ۶ شرکت جدید در صنعت بیمه صادر شد و شرکت‌های بیمه‌ای ملزم به ارائه ابزار‌های جدید دیجیتالی برای خدمات بهتر به مشتریان شدند.

به گزارش تصویر روز به نقل از صداوسیما، مجید بهزادپور در جمع خبرنگاران گفت: مجوز فعالیت به ۶ شرکت جدید بیمه‌ای امسال داده شد که عمده این شرکت‌ها در زمینه‌های تخصصی مانند بیمه زندگی و بیمه اتکایی فعالیت می‌کنند علاوه بر این به منظور کاهش سهم دولت از بیمه‌های اتکایی به ۱۱ شرکت موجود بیمه‌ای نیز اجازه ارائه محصولات اتکایی داده شده است که البته این مجوز‌ها موقتی است و باید شرکت‌های تخصصی اتکایی در این زمینه مجوز بگیرند.

وی همچنین گفت: هر هفته دو سه تجربه جدید و نوآوری در صنعت بیمه از سوی شرکت‌های بیمه‌ای معرفی می‌شود که اغلب این پروژه‌ها در حال اجراست و هدف از آن تشویق این نوع فعالیت‌ها برای سایر شرکت‌ها و ایجاد رقابت و فراگیری در صنعت بیمه است.

رئیس‌کل بیمه مرکزی همچنین گفت:‌برای اولین بار انتشار اوراق بیمه اتکایی که از سال ۹۹ در قالب تبصره بودجه بود، امسال به صورت جدی پیگیری می‌شود که این اوراق با سه شرکت در بازار سرمایه منتشر خواهد شد و از شورای فقهی بورس هم برای تبادل و نقل و انتقال مالکیت اوراق بیمه اتکایی مجوز گرفته‌ایم.

بهزادپور با بیان اینکه صنعت بیمه در کنار سایر بخش‌ها در ارائه خدمات به زلزله‌زدگان خوی قرار دارد، اظهار داشت: این صنعت بر اساس سند تحول دولت مردمی و اهداف ۲۲‌گانه که اعلام شده است، خدماتی به جامعه ارائه می‌کند.

بهزادپور گفت: اهداف ۲۲‌گانه صنعت بیمه توسعه صنعت بیمه و توسعه ضریب نفوذ تحول دیجیتال، آموزش نیروی انسانی در دستور کار قرار گرفته است.

بهزادپور با اشاره به تجارب بین‌المللی در صنعت بیمه گفت: تفاهم‌نامه‌هایی با کشور مالزی و امارات بسته شده و سفر‌های کاری و دوره‌های آموزشی در این زمینه انجام شد و همچنین صنعت بیمه با دانشگاه تهران حکمرانی صنعت بیمه برگزار کرد.

وی با بیان اینکه هدف بیمه مرکزی تقویت نظارت حرفه‌ای بر شرکت‌ها است گفت:‌در این زمینه با اصلاح آئین‌نامه سرمایه‌گذاری با رعایت حقوق بیمه‌گذاران مشکلات شرکت‌ها را برطرف می‌کنیم و اولویت ما آئین‌نامه‌هایی است با همکاری اعضای شورای عالی بیمه اصلاح می‌شود.

رئیس‌کل بیمه مرکزی همچنین گفت: برای مقررات‌زدایی و کاهش مداخلات بیمه مرکزی و تقویت نقش نظارتی با اصلاح آئین‌نامه ۹۰ صنعت بیمه تعداد سمت‌هایی که نیاز به مجوز بیمه مرکزی داشت از ۱۶ مورود به ۶ مورد کاهش یافت.

وی همچنین گفت: برای کاهش نقش بیمه مرکزی در بیمه اتکایی علاوه بر مجوز‌هایی که به شرکت‌های جدید داد‌ه‌ایم، به ۱۱ شرکت بیمه موجود هم مجوز‌های موقت برای حضور در بازار بیمه اتکایی داده‌ایم.

بهزادپور در مورد حق بیمه تولیدی در امسال گفت: حق بیمه ۱۰ ماهه کشور به ۱۰۴.۶ هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به رقم مشابه پارسال رشدی به میزان ۵۵.۶ درصد داشته است.

رئیس کل بیمه مرکزی در پایان نیز در مورد پرداخت خسارت از صنعت بیمه گفت: صنعت بیمه در قالب ۵۶ میلیون خسارت حادثه به میزان ۷۳.۳ هزار میلیارد تومان پرداخته است که نسبت به رقم مشابه پارسال از رشدی معادل ۵۵.۴ درصد برخوردار شده است. همچنین تعداد خسارت‌ها نسبت به مشابه پارسال ۵۵.۳ درصد رشد داشته و سهم خسارت از حق بیمه‌ها ۵۲.۲ درصد بوده و سهم بخش غیر دولتی از پرتفوی بیمه امسال ۷۳ درصد بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *