جباری

بیمه رازی به یک شرکت مادر تخصصی تبدیل می شود

چشم انداز ما این است که تا پایان سال ۱۴۰۱ زیان انباشته بیمه رازی را که در نه ماهه امسال ۲۵۰ میلیارد تومان بوده به صفر برسانیم

تصویر روز: مدیر عامل بیمه رازی گفت: یکی از برنامه های بیمه رازی تبدیل شدن به یک شرکت مادر تخصصی است. علی جباری در نشست خبری اظهار داشت: بیمه رازی در سال های گذشته به دلیل بحران نقدینگی مجبور بود دارائی های ثابت خود را بفروشد تا نقدینگی تامین کند.

وی ضمن تشریح عملکرد خود با بیان اینکه تا پایان سال زیان انباشته را صفر می کنیم، گفت: ترکیب پرتفوی بیمه رازی متشکل از پنجاه درصد درمان و ثالث است که این ترکیب مناسبی است بخصوص برای بیمه رازی و برای این ادعا دلیل دارم اولا در رشته ثالث بخش عمده فروش، خودروهای صفرکیلومتر هستند که ضریب خسارت آنها معمولا زیر ۶۰ درصد هستند؛ بنابراین نباید نگاه منفی به فروش ثالث داشته باشیم که زیان ده هست، البته نسبت به سنوات گذشته سهمش در پرتفوی رازی کاهش پیدا کرده است .
جباری در خصوص رشته درمان به خبرنگار ما گفت: در ترکیب پرتفوی بیمه رازی رشته درمان به صورت تجمیعی وجود دارد و تنها بیمه درمان به تنهائی نیست همچنین تنها شرکت بیمه ای هستیم که کمیته کنترل قراردادهای بیمه درمان با هدف کنترل ضریب خسارت را ایجاد کردیم که زمینه ها و کاهش ضریب خسارت را احصا می کند؛ بنابراین به هیچ وجه ترکیب ثالث و درمان در ترکیب پرتفوی رازی ترکیب بدی نیست.
وی در خصوص راهکارهای بیمه رازی در خصوص مستهلک کردن زیان انباشته گفت: چشم انداز ما این است که تا پایان سال ۱۴۰۱ زیان انباشته بیمه رازی را که در نه ماهه امسال ۲۵۰ میلیارد تومان بوده به صفر برسانیم.
جباری در این نشست خبری همچنین از عملکرد خود در صندوق خسارت بدنی دفاع کرد و گفت: با ورودم به صندوق ساختار آن را منسجم کردم به طوریکه در صورتیکه شرکتهای بیمه دچار مشکل شونداین صندوق می تواند مشکلات انها را پوشش دهد.
مدیر عامل بیمه رازی در خصوص ابطال ماده ۱۷ و ضرورت بازگشت مدیران دولتی از شرکت های خصوصی به شرکت متبوع دولتی خود گفت:به نظرم در خصوص ماده ۱۷ با آبروی مدیران بیمه ای بازی شد و همه مظلوم واقع شدند در حالیکه اگر لازم باشد مدیران مشمول این بند استعفا کرده یا بازخرید می کنند، در همه صنایع نیز مدیران مشمول این بند وجود دارد اما در هیچکدام به اندازه صنعت بیمه با آبروی مدیران بازی نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *