خودرو کارکرده
رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران اتومبیل کرج:

قبل از خرید ، خودرو را کارشناسی کنید

افزایش بی رویه قیمت خودرو به نفع هیچ کس نیست زیرا در چنین شرایطی عملا خرید و فروش متوقف میشود

تصویر روز: رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران اتومبیل کرج اعلام کرد: در صورت افزایش تولید و عرضه گسترده شاهد ایجاد ثبات و کاهش قیمت ها در بازار خودرو خواهیم بود.

به گزارش تصویر روز ، حمید کریمی با بیان این مطلب افزود: در سال های گذشته نمایشگاه‌داران اتومبیل تعیین کننده قیمت درکف بازار بودند و تلاش می کردند با قیمت گذاری منطقی شرایط متعادلی را در بازار ایجاد کنند.

به گفته وی اما این شیوه تغییر کرده و متاسفانه بازار از دست ما خارج شده است.به طوری که در حال حاضر قیمت خودرو بطور روزانه و بر اساس نرخ دلار در بازار تعیین می شود.

این فعال صنفی با انتقاد از افزایش سرسام آور قیمت ها می گوید: بازار خودرو اوضاع خوبی ندارد و عملا خرید و فروش در این بازار قفل شده است بگونه‌ای که بنده در 35 سال فعالیت خود در این صنف این وضعیت را تجربه نکرده بودم.

وی می گوید: یکی از دلایل افزایش کاذب قیمت ها ، عدم تناسب عرضه و تقاضای خودرو در بازار است. بنابراین در صورت افزایش تیراژ تولید و عرضه گسترده ، شاهد ایجاد ثبات و کاهش قیمت ها در بازار خودرو خواهیم بود.

وی اظهارداشت: افزایش بی رویه قیمت خودرو به نفع هیچ کس نیست زیرا در چنین شرایطی عملا خرید و فروش متوقف میشود و این شرایط به هیچ وجه مورد تایید کسبه و اعضای این صنف نیست.

نمایشگاه در قبال دریافت کمیسیون به مشتری متعهد است

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران اتومبیل کرج در ادامه تصریح کرد: این اتحادیه با بیش از ۶۰۰ عضو در حال ارایه خدمات به مردم است.

وی افزود: با هدف حمایت از فعالان صنفی این حوزه مراحل صدور جواز کسب در این اتحادیه تسهیل شده و تلاش می کنیم پس از طی مراحل اداری و قانونی در کوتاهترین زمان ممکن برای اعضا جواز کسب صادر شود.

به گفته وی نمایشگاه داران در ازای خدماتی که به خریداران و فروشندگان ارائه می‌دهد از آن‌ها مبلغی را به عنوان حق کمیسیون دریافت می کنند و در ازای دریافت حق کمیسیون به مشتری متعهد و پاسخگو هستند.

وی افزود: تمام نمایشگاه‌های اتومبیل کرج ، موظف هستند که حق کمیسیون خودشان را براساس مصوبه اتحادیه تعیین کنند. اگر نمایشگاهی حق کمیسیون خود را مطابق با مصوبه اتحادیه دریافت نکند، مرتکب تخلف شده است و طبق قانون با آن برخورد خواهد شد.

ایجاد اعتماد و مشتری مداری راز ماندگاری است

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران اتومبیل کرج در ادامه اظهارداشت: راز ماندگاری در این صنف صرفا داشتن سرمایه، جواز و محل کسب نیست. به گفته وی راز ماندگاری در این صنف ایجاد اعتماد بین مردم ، ‌داشتن تخصص و تجربه کافی و مشتری مداری است. زیرا اگر کسی بدون داشتن تجربه، تخصص، اعتماد مشتری و تسلط کامل به بازار وارد این صنف شود، نمی‌تواند موفق باشد.

وی تاکید کرد: کاسب حبیب خداست ، بنابراین باید در این روزهای سخت کسبه و اصناف در کنار مردم باشند و در حد بضاعت از خود آثار و برکات خیر بجای بگذارند.

قبل از خرید ، خودرو را کارشناسی کنید

حمید کریمی با اشاره با افزایش بی رویه قیمت خوردوهای صفر کیلومتر گفت: این موضوع باعث شده تا تعداد کمی از مردم توان خرید خودروی صفر کیلومتر را داشته باشند.

وی در پایان افزود: به همین علت بیشترین سهم خرید و فروش به بازار خودروهای کارکرده اختصاص دارد. لذا توصیه می کنیم تا مردم پیش از خرید برای اطمینان از سلامت خودرو حتما از خدمات مراکز کارشناسی استفاده کنند. این خدمات شامل کارشناسی رنگ ، فنی ، شاسی ها و ….. می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *