تولید خودرو

گلایه یک نماینده مجلس از ایران خودرو

نماینده مردم مرودشت در مجلس گفت: امیدوارم مسئولانی که چشم بسته از خودروسازان حمایت می‌کنند، به خودشان بیایند

تصویر روز: نماینده مردم مرودشت در مجلس گفت: باید به تبحر خودروسازان به ویژه شرکت ایران خودرو، احسنت گفت که با دو مصاحبه ساده قیمت پژو ۲۰۶ و پژو ۲۰۷ را به راحتی در بازار افزایش داد؛ این هنر خودروسازانی است که سال‌ها از حمایت‌های تمام قد دولت‌های مختلف برخوردار بودند.

جلال رشیدی کوچی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت درباره اخبار متناقض ایران‌خودرو درباره توقف خط تولید پژو 206 یا تداوم تولید آن، گفت: باید به تبحر خودروسازان به ویژه این شرکت، احسنت گفت که با دو مصاحبه ساده قیمت پژو 206 و پژو 207 را به راحتی در بازار افزایش داد؛ این هنر خودروسازانی است که سال‌ها از حمایت‌های تمام قد دولت‌های مختلف برخوردار بودند و بازی که هفته گذشته توسط یکی از این شرکت‌ها اجرا شد، موید این نکته است.

نماینده مردم مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان در مجلس شورای اسلامی افزود: ایران خودرو هفته گذشته، نخست اعلام کرد که خط تولید پژو 206 متوقف می‌شود، همین موضوع موجب افزایش قیمت پژو 206 و پژو 207 در بازار شد به گونه‌ای که بهای 207 اکنون به حدود یک میلیارد تومان رسید، پس از گذشت چند روز از خبر نخست، یکی از مسئولان ایران خودرو مطرح کرد که تولید پژو 206 ادامه دارد و فقط استانداردهای آن تغییر می‌کند.

وی با طرح این پرسش که پژو 207 با 206 از نظر فنی با یکدیگر چه تفاوتی دارند، اضافه کرد: این دو خودرو هیچ فرقی با یکدیگر ندارند و مثلا چراغ پژو 207 عوض شده است، امیدوارم مسئولانی که چشم بسته از خودروسازان حمایت می‌کنند، به خودشان بیایند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه افزایش قیمت در بازار خودرو و سایر حوزه‌ها مردم را کلافه می‌کند، تصریح کرد: خودروسازان به ویژه این شرکت برای افزایش قیمت خودرو برنامه‌ریزی دقیقی پیاده کرده اند این اقدامات موجب ضربه به رضایت مردم است.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس ادامه داد: اگر ما از این موضوعات صحبت می‌کنیم به معنای کمک به رفع مشکلات کشور است اما به نظر می‌رسد فعلا بازار برچسب زنی از سوی عده ای پررونق است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *