باران

هشدار قرمز سامانه بارشی برای امروز و فردا

سازمان هواشناسی از سامانه بارشی جدید در چندین استان از امروز آغاز و تا روز پنج‌شنبه با شدت زیاد خبر داد

تصویر روز ـ سازمان هواشناسی از سامانه بارشی جدید در چندین استان از امروز (چهارشنبه ۲۳ فروردین) آغاز و تا روز پنج‌شنبه (۲۴ فروردین) با شدت زیاد خبر داد.

به گزارش ایرنا، سازمان هواشناسی در هشدار قرمز از شروع فعالیت سامانه بارشی از امروز ( چهارشنبه ۲۳ فروردین) خبر داد و اعلام کرد که بارش‌ها تا روز پنج‌شنبه (۲۴ فروردین) در چندین استان با شدت زیاد ادامه دارد.

هواشناسی پیش‌بینی کرد که رگبار شدید باران، رعدوبرق، تگرگ، صاعقه، ذوب برف و وزش باد شدید نیمه غربی کشور را در برمی‌گیرد.

برای امروز چهارشنبه ۲۳ فروردین ایلام، کرمانشاه، شمال خوزستان، جنوب و غرب لرستان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری، جنوب غرب آذربایجان غربی، غرب کردستان با بیشترین بارش همراه خواهند بود.

فردا پنجشنبه (۲۳ فروردین ماه) نیز بارش‌ها در شمال و شرق خوزستان، جنوب لرستان، شمال و غرب چهارمحال و بختیاری ادامه می‌یابد.

مخاطرات این سامانه بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، آبگرفتگی معابر بصورت گسترده، انسداد راه‌های روستایی و اختلال در جاده‌ها، اختلال جدی در سفرهای بین شهری و داخل شهر، تعطیلی فعالیت‌های عمرانی، خسارت به برخی زیرساخت‌ها مانند خطوط انتقال برق است.

هواشناسی به عدم توقف و تردد در بستر و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، بازگشایی کانال‌ها و آبروها درون و برون شهری، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امداد رسان، اجتناب از سفرهای برون شهری، اجتناب از فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایرکوچ‌رو توصیه کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *