خط تولید خودرو

خودرو ترمز برید + جدیدترین قیمت ها

شاهد افسارگسیختگی قیمت ها هستیم و خودروهای ایرانی در قیمت های میلیاردی جاخوش کردند

تصویر روز ـ در حالی یک هفته از افزایش قیمت کارخانه خودروها نمی گذرد که پیش بینی کنترل قیمت بازار درست از آب درنیامد و و برعکس شاهد افسارگسیختگی قیمت ها هستیم و خودروهای ایرانی در قیمت های میلیاردی جاخوش کردند.

به گزارش تصویر روز به نقل از خبرگزاری تسنیم، یک هفته از اجرای مصوبه جدید افزایش قیمت کارخانه خودروها می‌گذرد و براساس آن قیمت انواع خودروهای داخلی تا سقف 42 درصد افزایش پیدا کرد.

به نظر می‌رسید با اصلاح قیمت کارخانه خودرو، روند نزولی قیمت ها نیز در بازار اتفاق افتاده و به نوعی نگاه سرمایه‌ای از خودرو برداشته و این محصول به کالای مصرفی تبدیل شود. اما متأسفانه قیمت خودرو در بازار که متاثر از کاهش عرضه توسط خودروسازان  است، کاهشی نشد و حتی با رشد نجومی قیمتها در انواع خودروهای داخلی و مونتاژی نیز روبرو شده است.

در حال حاضر مشاهدات نشان می‌دهد بازار خرید و فروش خودرو بسیار کم رونق و از آن طرف عرضه خودرو توسط خودروسازان نیز کم است همین موضوع عاملی شده تا تهیه خودرو در بازار به زحمت انجام شود.

نکته قابل توجه اینجاست افزایش قیمت برخی از خودروها به حدی از قیمت کارخانه بالاتر است که مصرف کنندگان را با شوک قیمتی روبرو کرده است به عنوان نمونه، دیگنیتی پرایم در کارخانه 935 میلیون تومان قیمت خورده اما این خودرو در بازار دو میلیارد و 555 میلیون تومان فروخته می شود. علاوه بر این دیگنیتی پرستیژ نیز یک میلیارد و 120 میلیون تومان در کارخانه قیمت گذاری شده اما در بازار دو میلیارد و 950 میلیون تومان به فروش می رسد.

البته به صورت کلی در خودروهای چینی رشد قیمت‌ها افسارگسیخته و خودروها یک میلیارد و 500 میلیون تومان را رد و به دو میلیارد رسیده اند.به عنوان نمونه فونیکس تیگو پرومکس دو میلیارد و 620 میلیون تومانی کارخانه در بازار سه میلیارد و 725 میلیون تومان فروخته می شود.

در محصولات داخلی نیز اکثر خودروها در بازار از مرز 600 میلیون تومان عبور کرده و به یک میلیارد تومان رسیدند. به نحوی که پژو 207 اتوماتیک که در کارخانه 400 میلیون تومان قیمت گذرای شده امروز در بازار یک میلیارد و 100 میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرد. دنا پلاس اتومات که تا دو ماه پیش در بازار 700 میلیون تومان بوده، امروز به مرز یک میلیارد و 100 میلیون تومان رسید.

خانواده هایما نیز از مرز  یک میلیارد و 700 میلیون تومان عبور کرده و هایما S8 به قیمت دو  میلیارد و 740 میلیون تومان فروخته می شود.

نام خودرو قیمت امروز 26 فروردین ماه
پژو پارس 646 میلیون تومان
سورن پلاس 753 میلیون تومان
دنا پلاس 821 میلیون تومان
دنا پلاس توربو اتوماتیک 1 میلیارد و 112 میلیون تومان
پژو206 تیپ دو 653 میلیون تومان
پژو 207 اتوماتیک یک میلیارد و 100 میلیون تومان
رانا پلاس 630 میلیون تومان
تارا اتوماتیک یک میلیارد و 60 میلیون تومان
تیبا 415 میلیون تومان
ساینا 436 میلیون تومان
کوئیک 432 میلیون تومان
کوئیک آر 440 میلیون تومان
شاهین 746 میلیون تومان
تیبا دو 433 میلیون تومان
کوئیک پلاس اتوماتیک 520 میلیون تومان
هایما S7 یک میلیارد و 900 میلیون تومان
جک G4 968 میلیون تومان
جک S5 یک میلیارد و 910 میلیون تومان
جک S3 یک میلیارد و 382 میلیون تومان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *