اتبوس بین شهری

بلیت اتوبوس ۲۹ درصد گران شد

سازمان راهداری پیشنهاد افزایش ۶۰ درصدی قیمت را داده بود که با آن موافقت نشد

تصویر روز ـ مدیرعامل اتحادیه تعاونی شرکت های مسافربری با اشاره به افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیت اتوبوس‌گفت:‌ سازمان راهداری پیشنهاد افزایش ۶۰ درصدی قیمت را داده بود که با آن موافقت نشد.
احمدرضا عامری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با اشاره به وضعیت نامناسب شرکت‌های حمل‌ونقل مسافری، اظهار کرد:‌ فروردین ماه امسال جلسه‌ای در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد و ما درخواست افزایش 100 درصدی قیمت بلیت اتوبوس را با توجه به افزایش شدید هزینه‌ها ارائه کردیم.

وی تصریح کرد: شرکت‌های مسافربری درخواست افزایش 100 درصدی را داشتند که پیشنهاد سازمان راهداری در جلسه مذکور افزایش 60 درصدی قیمت بلیت اتوبوس بود.

وی با بیان این‌که در نهایت با افزایش 29 درصدی قیمت بلیت موافقت شد، تاکید کرد:‌این در حالی که گرانی اقلام مورد نیاز اتوبوس، عملکرد این صنف را تحت تاثیر قرار داده است.

رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری توضیح داد: عدم تناسب هزینه و درآمد شرکت‌ها باعث شده تا از تعداد ناوگان فعال کشور کاسته شود؛ 2 سال قبل ما 15500 دستگاه اتوبوس فعال در کشور داشتیم که الان به 6500 دستگاه کاهش یافته است.

عامری خواستار توجه بیشتر دولت به وضعیت فعالان این بخش شد و گفت: انتظار این است که حداقل متناسب با تورم اعلام شده، قیمت بلیت اتوبوس تعدیل شود. امروز یک جفت لاستیک اتوبوس 68 میلیون تومان است. از سوی دیگر متاسفانه لوازم یدکی نیز در بازار کمیاب شده و اگر هم آنرا پیدا کنیم باید قیمت بالایی را برای آن پرداخت کنیم.

به گزارش تسنیم، رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری 25 اسفندماه سال گذشته با اشاره به افزایش 25 درصدی قیمت بلیت اتوبوس،‌گفته بود :‌در ایام نوروز 14 هزار دستگاه اتوبوس به مردم خدمات‌رسانی می‌کنند.

عامری افزود:‌ با توجه وضعیت نامناسب فعالان بخش حمل‌ونقل اتوبوس، درخواست افزایش قیمت 100 درصدی را داشتیم که در نهایت شورای عالی ترابری با افزایش 25 درصدی موافقت کرد. بر این اساس از امروز (25 اسفند 1401) بلیت اتوبوس با افزایش 25 درصدی عرضه می‌شود و قرار نیست پس از تعطیلات نوروزی این افزایش قیمت لغو شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *