مسکن مهر

تسهیلات خرید و ساخت مسکن ۲ برابر شد

سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن از محل گواهی حق تقدم ۲ برابر شد

تصویر روز – رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: ️سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن از محل گواهی حق تقدم ۲ برابر شد.

به گزارش صداوسیما، محمدرضا فرزین با تشریح مصوبات شورای پول و اعتبار گفت: خبر خوش برای گیرندگان وام مسکن این است که امروز مصوب شد تا سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن از محل گواهی حق تقدم دو برابر شود.

خبر خوش فرزین برای متقاضیان وام مسکن/ سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن ۲ برابر شد

وی گفت : این عدد در شهر تهران و برای انفرادی ۲۰۰ میلیون تومان و برای زوج ۴۰۰ میلیون بود که هر دو مبلغ، دوبرابر شد و به ۴۰۰ و ۸۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. در شهر‌های بالای ۲۰۰ هزار نفر نیز از ۱۶۰ میلیون تومان برای انفرادی و ۳۲۰ میلیون تومان برای زوج، مبالغ دو برابر شد و بدین ترتیب به ۳۲۰ و ۶۴۰ میلیون تومان افزایش یافت. در مناطق شهری نیز از ۱۲۰ و ۲۴۰ میلیون تومان به ۲۴۰ و ۴۸۰ میلیون تومان افزایش یافت.

وی افزود: تصمیم دیگر شورا، افزایش پوشش هزینه‌های تعمیر و نوسازی واحد‌های مسکونی بود که با تسهیلات جعاله در اختیار افراد قرار می‌گرفت لذا این عدد از ۸۰ میلیون تومان به ۱۶۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: مصوبه دیگر شورا نیز اصلاح دستور العمل وجوه اداره شده بود که قرارداد بسیار مناسبی است تا افراد بتوانند منابع خود را در بانک‌ها بگذارند و به افرادی که مد نظرشان است تسهیلات داده شود که این بخش در اعطای تسهیلات خرد بسیار تاثیر گذار است. با این دستور العمل اصلاح و شرایط مناسبی ایجاد شد تا افراد منابع خود را در بانک‌های مختلف بگذارند تا بانک‌ها نیز بتوانند این منابع را در اختیار افراد قرار دهند.

وی افزود: نکته دیگر که در جلسه امروز شورای پول و اعتبار مصوب شد مربوط به اوراق تسهیلات (تسه) بود. در گذشته در مورد بانک‌های مسکن و تجاری بود، ولی اکنون تصمیم گرفته شد تمام بانک‌ها بتوانند از تسه استفاده کنند و با توجه به افزایش هزینه مسکن با دوبرابر شدن آن بخشی از قیمت مسکن را بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *