بهزاد پور

حذف کاغذبازی از بیمه‌های تکمیلی

الکترونیکی شدن نسخه‌های بیمه تکمیلی در قانون بودجه ۱۴۰۱ آمده و یک تکلیف قانونی است

تصویر روز ـ رئیس کل بیمه مرکزی گفت: الکترونیکی شدن نسخه‌های بیمه تکمیلی در قانون بودجه ۱۴۰۱ آمده و یک تکلیف قانونی است، بر این اساس وزارت بهداشت و درمان و مراجع دیگر نظارتی، زمانبندی مشخص کردند که اجرای این موضوع به طور منظم درحال پیگیری است.

بهزادپور رئیس کل بیمه مرکزی در نشست خبری با رسانه‌ها در پاسخ به سوال صداوسیما درخصوص اجرای کامل نسخه‌های الکترونیکی بیمه‌های تکمیلی گفت: الکترونیکی شدن نسخه‌های بیمه تکمیلی در قانون بودجه ۱۴۰۱ آمده و یک تکلیف قانونی است، بر این اساس وزارت بهداشت و درمان و مراجع دیگر نظارتی، زمانبندی و وظایفی مشخص کردند که اجرای این موضوع به طور منظم درحال پیگیری است و کارگروه منظمی در وزارت بهداشت و درمان و دولت شکل گرفته است.
بهزادپور تاکید کرد: در حوزه بیمه تکمیلی نکته مهمی که وجود دارد، شروع جریان داده است. یعنی حرکت داده از ابتدای نسخه نویسی تا خدمات بیمه تکمیلی. این مرحله تقریبا اتفاق افتاده است. البته در بخش سرپایی و بستری پیشرفت کار متفاوت است.
رئیس کل بیمه مرکزی همچنین گفت: در جلسه‌ای روز گذشته برگزار شد، بنا شد دو هفته آینده جلسه‌ای برگزار شود که در آن پرونده‌هایی به صورت اتفاقی آورده شود تا سیر رسیدگی به آن‌ها بررسی شود تا سیر جریان داده اتفاق بیفتد. انتهای این مسیر این است که مردم وقتی به مراکز ارائه خدمات پزشکی و دارویی مراجعه میکنند نیازی به همراهی نسخه کاغذی نداشته باشند.
وی در پایان تاکید کرد: تا پایان مرداد تمام دستگاه‌ها باید تکالیف خود را در این زمینه انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *