محسن زنگنه

بانک مرکزی مسئول مهارکردن تورم می‌شود

بانک مرکزی مسئول مهار کردن تورم خواهد شد و هر سال تا مهر ماه باید برنامه مهار کردن تورم را اعلام کند

تصویر روز ـ سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم مجلس از تصویب برخی مواد مربوط به انتظام‌بخشی به بانک‌ها از جمله امکان انحلال بانک‌های احیا ناشدنی خبر داد.

به گزارش صدا و سیما ، سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم مجلس در نشست خبری آخرین بررسی‌های این کمیسیون و مصوبات بانکی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم را تشریح کرد.

بانک مرکزی مسئول مهار تورم می‌شود

محسن زنگنه خاطرنشان کرد: بانک مرکزی مسئول مهار کردن تورم خواهد شد و هر سال تا مهر ماه باید برنامه مهار کردن تورم را اعلام کند؛ دستگاه‌ها هم ملزم به اجرای این برنامه برای مهارکرون تورم خواهند بود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: در این کمیسیون مقرر شد نسبت تسهیلات به سپرده بانک‌ها برای شهر‌های محروم ۲۰ درصد بیشتر شود اکنون اکثر تسهیلات از محل سپرده‌های بانکی، به شهر‌های بزرگ داده می‌شود.

وی یکی دیگر از بند‌های مهم مصوب در کمیسیون تلفیق برنامه هفتم مجلس را در خصوص ربح مرکب دانست و ادامه داد: نمایندگان عضو این کمیسیون اخذ سود بر سود یا سود بر وجه التزام را از سوی بانک‌ها ممنوع اعلام کردند.

بانک‌ها ملزم به ثبت املاک خود در سامانه املاک بانک‌ها شدند

محسن زنگنه اظهار کرد: بر اساس مواد مصوب در کمیسیون تلفیق برنامه هفتم مجلس، بانک‌های دولتی امکان افزایش سرمایه از طریق تجدید ارزیابی دارایی‌های خود را پیدا کردند؛ بانک‌ها ملزم شدند در یک بازه زمانی مشخص املاک خود را در سامانه املاک بانک‌ها ثبت کنند؛ در غیر این صورت این املاک به شرکت مدیریت دارایی بانک‌ها منتقل شده و این اموال از مالکیت بانک خارج می‌شود.

وی افزود: اگر بانک‌ها نتوانند این املاک خود را در دوره زمانی مشخص به فروش نرسانند، شرکت مدیریت دارایی بانک‌ها ملزم به فروش آنهاست.

وی تأکید کرد: تا کنون بررسی ۲۵ ماده از ۱۱۷ ماده لایحه برنامه هفتم تمام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *