خطیب

کشف و خنثی‌سازی ۴۰۰ بمب

نیروهایی وزارت اطلاعات افرادی با روحیه جهادی هستند که شبانه‌روز خود را در گرو امنیت کشور گذاشته‌اند

تصویر روز ـ وزیر اطلاعات از کشف و خنثی‌سازی ۴۰۰ بمب در مدت اخیر خبر داد و گفت که ۴۰ بمب برای انفجار در ایام محرم طراحی شده بود.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین «سید اسماعیل خطیب» با حضور در برنامه تلویزیونی «بدون توقف» به بررسی موضوع جنگ ترکیبی و مسائل امنیتی پرداخت و وزارت اطلاعات را ثمره انقلاب اسلامی و حافظ امنیت و اقتدار کشور دانست.

وی افزود: وزارت اطلاعات در سال ۶۳ بر اساس مصوبه مجلس و با ادغام واحدهای اطلاعاتی مختلف شکل گرفت و در آستانه چهلمین سالگرد تأسیس قرار دارد؛ این دستگاه اطلاعاتی تلاش می‌کند تا سرویس اطلاعاتی در تراز انقلاب اسلامی و نظام اسلامی و مجموعه‌ای باشد تا امنیت جامعه و کشور و نظام و ملت و مردم را برقرار کند.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: دستگاه امنیتی تلاش خود را برای مقابله با توطئه و آنچه آرامش را از جامعه سلب می‌کند به‌کار می‌گیرد تا شرایطی فراهم کند که آرامش در کشور برقرار شود و وظایفی پنج گانه برای خود در حوزه مبارزه با رژیم صهیونیستی و نظام سلطه و تروریسم و براندازی و جاسوسی و نفوذ و مفاسد اقتصادی و ناکارآمدی تعریف کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین خطیب تصریح کرد: وزارت اطلاعات وظیفه خود می‌داند با تقویت اشراف اطلاعاتی و صیانت از مردم و دارایی‌های کشور و هم‌افزایی با تشکیلات اطلاعاتی و تکیه بر اطلاعات مردم‌پایه و فعال‌شدن دیپلماسی پنهان و غیر رسمی در جهت ارتقای امنیت کشور و اقتدار کشور در سطح منطقه و دنیا عمل کند.

وزیر اطلاعات بیان کرد: نیروهایی که در وزارت اطلاعات هستند معمولاً از بین افراد انقلابی متعهد گزینش می‌شوند و افرادی با روحیه جهادی هستند که شبانه‌روز خود را در گرو امنیت کشور گذاشته‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین خطیب با تأکید بر اینکه برآوردهای اطلاعاتی و امنیتی در دولت سیزدهم هر ساله تقدیم‌ مسئولان‌ عالی نظام می‌شود، عنوان کرد: این گزارش‌های اطلاعاتی و امنیتی معمولاً به تأیید جامعه اطلاعاتی کشور می‌رسد و صرفاً نگاه و دیدگاه وزارت اطلاعات نیست؛ در این برآوردها به نکاتی اشاره می‌شود که از جمله آن می‌توان به بیانیه تبیینی وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه اشاره داشت که در آن به بخش‌های قبل، بعد و حین آشوب پرداخته شد اما به‌طور طبیعی نکات و شرایطی وجود دارد که شگفت‌سازهایی باعث تقویت پیش‌بینی یک آشوب یا باعث عدم رخداد آن می‌شوند.

وی ادامه داد: در سال گذشته اتفاقی افتاد و پیش‌بینی کرده بودیم که سه ضلع سرویس‌های اطلاعاتی اندیشکده‌ها و تشکل‌های نیمه‌دولتی در خارج و بعضی تشکل‌هایی که معاندین مجموعه نظام‌ محسوب می‌شوند، به‌دلیل تروریست بودن و تجزیه‌طلبی و وابستگی به رژیم سابق، تصمیماتی را در پایان سال ۱۴۰۰ طراحی می‌کنند که گزارشات و مستندات آن موجود است؛ امیدواریم بتوانیم آنها را به یک سریال و فیلم تبدیل کنیم تا در اختیار مردم قرار گیرد.

وزیر اطلاعات بیان کرد: بیش از ۵۰ سرویس اطلاعاتی جلسات و میزگردهای متعددی در کشورهای مختلف برگزار کردند و بیش‌ از ۲۰۰ رسانه را برای این کار آموزش دادند و با کمک آن تشکل‌های شبه‌دولتی یک مجموعه‌هایی را برای آموزش و طراحی براندازنه خود پیش‌بینی کردند و با کمک‌ گرفتن از ابزار فضای مجازی و رسانه، این فتنه و توطئه و آشوب در کشور برپا کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین خطیب این نکته را هم متذکر شد که در تاریخ استقلال کشور و مردم ایران، همواره کسانی که نمی‌توانستند و نخواسته‌اند پیشرفت، اقتدار، استقلال، عظمت و رشد ملت را ببیند، تلاش کرده‌اند با توطئه‌ها و فتنه‌های مختلف نسبت به براندازی این نظام عمل کنند.

وی، دشمن را موج سواری خوب توصیف کرد و گفت: مردم به لحاظ اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی انتظاراتی دارند که بخش عمده آن برآورده نشده است. به عنوان خدمتگزاران موظف هستیم تا مطالبات مردم را به نحوی پیگیری کنیم که انتظارات آنها محقق و برآورده شود.

وزیر اطلاعات بیان کرد: ضعف رسانه ای که رهبر معظم انقلاب به آن اشاره کردند درست است، رهبرانقلاب در دیدار اخیر به ضعف توان رسانه ای اشاره داشتند ولی در نظر داشته باشید بودجه صدا و سیما و نیروهای ارزشی و انقلابی از نظر ظاهری و کمی با بودجه ۲۰۰ رسانه متکی به سرمایه‌های بی حد و حساب کشورهای مختلف قابل مقایسه نیست.

حجت‌الاسلام والمسلمین خطیب افزود: بودجه ۵۰ سرویس اطلاعاتی از بودجه کل کشور بیشتر است و هدف آنها براندازی است. یکی از کشورهای همسایه در مرز ایران کارخانه اسلحه سازی ایجاد کرده بود که تمام تولیدات آن به داخل کشور قاچاق می‌شود.

وزیر اطلاعات بیان کرد: اقلیم کردستان عراق به مرکزی برای سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی تبدیل شده است و تمام تجزیه طلبان آنجا احیا می‌شوند. آلمان، پرچم مخالفان ایران را دور هم جمع می کنند این ها فقط چند نمونه از فعالیت سرویس های اطلاعاتی علیه امنیت کشور است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان در اندیشکده‌های خودشان ۱۴ دلیل را عامل عدم موفقیت خودشان دانستند، اظهار کرد: لذا بر اساس آن یک جنگ ترکیبی تجمیع کردند و شاهد هستیم همچنان اقدامات تروریستی را کنار اقدامات آشوب طلبانه دنبال کردند.

این مقام امنیتی با بیان اینکه هیچ کس نیست که چه موافق و چه مخالف شرایط حکمرانی، نابودی کشورش را بخواهد، افزود: بنابراین آنچه که منشأ آشوب و خسارت می‌شود، یا اینکه دارایی‌ها را هدف قرار می‌دهد و در رشد اقتصادی خلل وارد می‌کند، بهره‌ای است که دشمن از این بسترهای سلایق و نارضایتی می‌برد.

حجت‌الاسلام والمسلمین خطیب در پاسخ به این سؤال که آیا می‌شد جلوی اعتراضات را گرفت، گفت: هر اتفاقی که برای ملت‌مان بیفتد، از هر قومی یا هر جنسی ملت ما بوده و برای ما عزیز هستند، عظمتی که رهبر فرزانه در عفو گسترده ایجاد کردند ببینید، ایشان می‌فرماید که اگر تلاشی برای ایجاد آرامش و امنیت کشورمان می‌کنیم در جهت این است که بتوانیم زمینه ارتقای پیشرفت را فراهم و دست‌های ایادی را قطع کنیم. اگر اطلاعیه‌های وزارت اطلاعات را دیده باشید اساسا چند نفر از این دشمنان دور هم جمع می‌شوند که یکی را بکشند تا بتوانند کشته‌سازی درست کنند، گزارش‌های فراوانی به دست ما می‌رسد که سعی دارند از یک آشوب ساختگی بهره دیگری ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *