موتورسیکلت

تخفیف ۲۰ درصدی برای بیمه موتور سیکلت

با ارائه تخفیف ۲۰ درصدی بیمه شخص ثالث یک ساله موتورسیکلت‌های صفر کیلومتر موافقت شد

تصویر روز ـ شورای عالی بیمه با هدف حمایت از موتورسیکلت سواران، ارائه تخفیف ۲۰ درصدی برای صدور بیمه نامه یک ساله شخص ثالث موتورسیکلت‌های صفر کیلومتر را تصویب کرد.

به گزارش صداوسیما، معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی در چهارصد و هشتاد و پنجمین جلسه شورای عالی بیمه گفت: با هدف حمایت، تشویق و ترغیب خرید بیمه نامه شخص ثالث، با ارائه تخفیف ۲۰ درصدی بیمه شخص ثالث یک ساله موتورسیکلت‌های صفر کیلومتر موافقت شد.

علی بنیادی نائینی اضافه کرد: صنعت بیمه با ارائه این طرح تشویقی، سعی دارد فرصت دیگری برای بهره مندی از مزایای بیمه شخص ثالث در اختیار راکبان موتور سیکلت قرار دهد.

بنیادی در ادامه گفت: تردد موتورسیکلت‌های فاقد بیمه نامه شخص ثالث در سطح شهر همواره مخاطراتی را به همراه دارد که با وجود طرح‌های تشویقی و فرهنگ سازی‌های صورت گرفته از صنعت بیمه به منظور ترغیب راکبان موتورسیکلت به خرید بیمه‌نامه شخص ثالث، آن گونه که مورد انتظار می‌رفت، اثر گذار واقع نشده است.

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی همچنین گفت: با پیشنهاد شورای عالی بیمه برای ارائه تخفیف ۲۰ درصدی برای صدور بیمه نامه یک ساله شخص ثالث موتورسیکلت‌های صفر کیلومتر موافقت شد و به تبع آن صدور بیمه نامه کوتاه مدت برای موتورسیکلت‌های صفر کیلومتر متوقف شد و شرکت‌های بیمه و خودروسازان، ملزم به صدور بیمه نامه یک ساله شخص ثالث برای این وسیله نقلیه صفر کیلومتر و نوشماره خواهند شد.

به گزارش تصویر روز معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی در ادامه هم خاطرنشان کرد: امیدوارم این مصوبه پس از طی مراحل بعدی و ارسال به دولت برای اصلاح موارد ۵ و ۷ آئین نامه اجرایی ماده ۱۸ قانون بیمه اجباری شخص ثالث برای مردم موثر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *