لله گانی
مدیر عامل بانک رفاه:

فضای الکترونیک بستر سرمایه گذاری خارجی را فراهم می‌کند

اپراتورها گاهی با قطعی، در شبکه بانکی اختلال ایجاد می‌کنند

تصویر روز ـ مدیر عامل بانک رفاه کارگران گفت: بانکها نسبت به سایر دستگاه ها در هوشمندسازی پیشرفت های خوبی داشته اند.

اسماعیل لله‌گانی؛ مدیر عامل بانک رفاه کارگران در دومین روز دهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک گفت: امروز پول نقد در جیب مردم کم شده چون مردم از کارت های بانکی استفاده می‌کنند، در بانکداری الکترونیک کاستی هایی وجود دارد اما بانک نسبت به سایر دستگاه ها در هوشمندسازی پیشرفت های خوبی داشته است.

وی افزود: امروزه شبکه بانکی به دسترسی هایی نیاز دارد تا بتواند فرآیند الکترونیک خود را پیش ببرد، اما بستر الکترونیک در دستگاه های مقابل ایجاد نشده ، بنابراین هماهنگی سایر ارگان ها نیز مهم است.

مدیر عامل بانک رفاه کارگران تاکید کرد: در سمت سرویس دهندگان نیز با محدودیت هایی مواجه هستیم، به عنوان مثال اپراتورها گاهی با قطعی، در شبکه بانکی اختلال ایجاد می‌کنند بنابراین این موضع باید مد نظر قرار بگیرد.

لله گانی تصریح کرد: در دولت سیزدهم بر استفاده از خدمات الکترونیک تاکید شده، برات و سفته الکترونیک نیز باید به طور کل عملیاتی شود. شبکه بانکی در مقایسه با سایر دستگاه ها در حوزه هوشمندسازی بسیار خوب عمل کرده است.

وی افزود: بانکداری سه بعدی می تواند خدمات بهتری ارائه کند، دنیا به سمت متاورس در حال حرکت است و ما نیز باید به آموزش هایی در این حوزه بپردازیم.

مدیر عامل بانک رفاه کارگران اظهار کرد: تامین مالی پروژه ها در فضای مجازی در حال رقم خوردن است، چون در فضای مجازی خبری از تحریم و شعبه نیست، همچنین فضای الکترونیک بستر سرمایه گذاری خارجی را فراهم می‌کند.

وی افزود: مقررات و پولشویی در جهت الکترونیک سازی باید مورد توجه قرار بگیرد، ولی ما نباید از حرکت رو به جلو بترسیم.

لله گانی تصریح کرد: مهاجرت نخبگان و نیروهای متخصص از دیگر مشکلاتی است که با آن مواجه هستیم، چالش بعدی موضوع برخورد یکسان در رفع محدودیت هایی است که وجود دارد، این فضا یک رقابت ناسالم ایجاد میکند به عنوان مثال سقف تراکنش باید برای همه بانک ها یکسان باشد.

وی گفت: در برخی از مواقع نارضایتی ها از شبکه بانکی مربوط به بانک نیست، چون مشکل از اپراتورهایی است که سرویس می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *