مادران

برنامه های حمایتی دولت از مادران

وزارت تعاون حمایت از مادران باردار و دارای فرزند زیر ۲ سال شروع كرده است

تصویر روز ـ وزارت تعاون،كار و رفاه اجتماعی در اجرای حمایت از اقشار آسیب پذیر طرحی برای حمایت از مادران باردار و دارای فرزند زیر ۲ سال شروع كرده است.

دكتر زهرا قیومی در گفتگو با برنامه «روزی نو» رادیو اقتصاد اظهار داشت: مادران دهك یك كه دارای فرزند زیر ۲سال دارند در ۸ استان كم برخوردار تحت حمایت قرار می گیرند.

خانم دكتر قیومی افزود: ماهانه بسته غذایی تا سقف اعتباری ۴۰۰ هزار تومان به مشمولین این طرح اعطا می شود كه سبد غذایی مورد تایید وزارت بهداشت برای تامین مادران باردار و شیرده بوده است.

وی اظهار داشت: استان های كهكیلویه و بویراحمد، خراسان شمالی و خراسان جنوبی، ایلام، لرستان، گلستان، فارس و هرمزگان از استان های كم برخوردار واجد شرایط بودند كه در شهرستان های ذیل این استان ها نرخ باروری زیر ۲,۵ درصد بوده است.

مدیركل دفتر امور حمایتی و توانمندسازی وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی تصریح كرد: واریز ماهیانه ۴۰۰ هزار تومان تا ۶ ماه ادامه دارد و مابقی بسته های حمایتی شامل بسته های پوشاك و بهداشتی بوده كه به مادران مشمول طرح از طریق پیامك اطلاع داده می شود كه با مراجعه به فروشگاه های طرح كالابرگ با ارائه كد ملی سرپرست خانوار ارائه می شود.

وی در ادامه با تاكید به عدم مراجعه مادران به سامانه خاص در این خصوص گفت: نیازی به مراجعه حضوری نیست، در خصوص افزایش مرخصی زایمان خانم ها هم طرح هایی در حال برنامه ریزی است كه متعاقباً اعلامی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *