موتورسیکلت

۹۰ درصد موتورسواران بیمه ندارند

پس از گذشت دو سال از شروع دولت، هنوز بیمه تکافل در کشور با اقبال روبرو نشده است

تصویر روز ـ معاون توسعه مدیریت و منابع بیمه مرکزی کشور شبکه فروش را پیشانی صنعت بیمه دانست و افزود: اگر این شبکه در کشور درست عمل کند قطعاً صنعت بیمه موفق شده و ضریب نفوذ آن افزایش می‌یابد.

مجتبی حیدری، در همایش فعالان بیمه‌ای استان گلستان که به مناسبت گرامیداشت روز ملی بیمه در سالن اجتماعات کانون تربیتی طه گرگان برگزار شد، اظهار کرد: ضریب نفوذ بیمه کشور ۱.۸ بوده و استان گلستان ۰.۵ از ضریب نفوذ میانگین کل کشور بالاتر است که نشان از عملکرد خوب استان در سطح کشور دارد.

وی با بیان اینکه طبق برنامه توسعه هفتم، ضریب نفوذ بیمه در کشور هفت تعریف شده است، ادامه داد: رقم ۱.۸ فاصله بسیاری با انتظارات ما دارد و اگر بتوانیم چتر حمایتی بیمه را در زندگی مردم گسترش دهیم قطعاً آرامش را برای آنها به ارمغان آورده‌ایم.

معاون توسعه مدیریت و منابع بیمه مرکزی، تعداد بیمه شدگان موتورسیکلت در کشور را فقط ۱۰ درصد اعلام کرد و گفت: ۹۰ درصد از موتورسوارانی که امکان ریسک و حادثه بالایی دارند بیمه نبوده و خبر خوش برای آنها این است که به مناسبت روز بیمه تمامی جرایم موتورسیکلت‌ها بخشیده شده و از روز ۱۳ آذر ماه سال‌جاری ابلاغ رسمی می‌شود.

حیدری با اشاره به اینکه بیمه تکمیلی درمان هزینه‌های بالای آن را پوشش می‌دهد، افزود: فقط ۲۵ درصد مردم از بیمه تکمیلی درمان استفاده می‌کنند و ۷۵ درصد از آنها از این بیمه بی‌نصیب هستند.به گزارش تصویر روز وی از شرکت‌های بیمه خواست که به جای رقابت با یکدیگر به سراغ بازارهایی بروند که مردم به آنها نیاز داشته و احتمال ریسک و خطر در آنها زیاد است و خاطرنشان کرد: شبکه فروش قوی در کنار مدیریت شعب می‌تواند این مشکل را رفع کند و در این راستا باید سراغ این برویم که محصولات جدید بیمه‌ای وارد کرده و مردم را در معرض بیمه‌های نو قرار دهیم.

۹۰ درصد موتورسواران فاقد بیمه هستند

این مقام مسئول با بیان اینکه پس از گذشت دو سال از شروع دولت، هنوز بیمه تکافل در کشور با اقبال روبرو نشده است، عنوان کرد: کشورهای همسایه ما یعنی کشورهای حوزه خلیج فارس در بحث بیمه تکافل بسیار موفق بوده‌اند و امیدواریم استان گلستان با توجه شرایط جغرافیایی و اقلیمی بتواند در این حوزه پرچم‌دار باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع بیمه مرکزی کشور، نسبت خسارت بیمه در استان گلستان را ۶۴ درصد برشمرد و گفت: این در حالی است که این نسبت در کشور ۵۷ درصد بوده، البته ما این موضوع را بد تحلیل نمی‌کنیم چرا که سیاست ما بر پرداخت به موقع و منصفانه حق بیمه است.

وی از افتتاح “کروکی آنلاین” در ۱۳ آذر ماه ۱۴۰۲ همزمان با روز ملی بیمه خبر داد و اضافه کرد: از این پس اگر هموطنان ما دچار حادثه شدند در لحظه و در سریع‌ترین زمان ممکن می‌توانند خسارات را محاسبه کنند.

حیدری از نوید همین اتفاق در بیمه‌های تکمیلی و افتتاح “هاب درمان” نیز خبر داد و اضافه کرد: همانطور که در بیمه‌های اجتماعی ۹۰ درصد دفترچه‌ها حذف شده و کارها به سریع‌ترین شکل ممکن پیش می‌رود با همین نسخه الکترونیکی پزشک، بدون نیاز به ارائه مستندات افراد قادر به دریافت خدمات بیمه‌ای است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *