278

ساخت بزرگترین بیمارستان خاورمیانه با مشارکت بانک پاسارگاد در قم

مدیرعامل بانک پاساگاد در مورد ساخت مدارس دارالفنون گفت: در مراکز استان‌ها مشغول احیای دارالفنون هستیم

تصویر روز _ بانک پاسارگاد با اهدای مدرسۀ خیام به روستای میدان بزرگ در استان لرستان، بار دیگر در جهت گسترش فضاهای فرهنگی و آموزشی کشور گام برداشت تا رویکرد اجتماعی خود در قامت مدرسه‌سازی را به تجلی درآورد.

به‌گزارش روابط‌عمومی بانک پاسارگاد، مراسم اهدای مدرسۀ سه‌کلاسۀ خیام با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه شهرستان پلدختر، دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد و جمعی از مدیران ارشد این بانک، دکتر بهاروند مدیر کل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس استام لرستان و تعدادی از مسئولان محلی و هم‌وطنان عزیزمان برگزار شد تا با این اقدام مسئلۀ کمبود فضای آموزشی فرزندان این روستا و همچنین روستاهای هم‌جوار، مرتفع گردد و دانش‌آموزان این مناطق نیز بتوانند از امکانات آموزشی مناسب بهره‌مند شوند.
در این مراسم مدیرعامل بانک پاسارگاد صحبت‌های خود را با اشاره به اینکه ملت ایران، ملتی رضوی و بانک پاسارگاد نیز بانکی رضوی است آغاز کرد و با همراهی حاضرین، به قرائت صلوات خاصه حضرت امام رضا(ع) پرداخت. او در ادامه در خصوص مسئولیت سنگین بانک‌ها در شناسایی و تشخیص ربا در بانکداری اسلامی توضیح داد. دکتر قاسمی همچنین با توجه به شرایط سخت روستاهای کشور، از زحمات مدیران این مناطق و مسئولان آموزش و پرورش، قدردانی کرد.
وی در ادامه به بیان توضیحاتی در مورد مسئولیت‌های اجتماعی بانک پاسارگاد پرداخت و گفت: در این ارتباط از بدو تأسیس بانک کارهای قابل توجهی انجام شده است، این روند از بازسازی وسیع بافت فرسوده اطراف حرم حضرت امام رضا(ع) آغاز و به موارد دیگری مانند مدرسه‌سازی و کتابخانه‌سازی گسترش یافته است.
دکتر قاسمی افزود: در بحث مدرسه‌سازی با تعداد 8 مدرسه که بزودی ساخت آن‌ها به اتمام خواهد رسید، ۵۴ مدرسه ساخته‌ایم. همچنین ۱۸ کتابخانه ساخته‌ شده و 4 کتابخانه دیگر نیز در دست ساخت است، که در مجموع می‌توان گفت برنامه 76 مدرسه و کتابخانه تنظیم و اجرایی شده است.
مدیرعامل بانک پاساگاد در مورد ساخت مدارس دارالفنون گفت: در مراکز استان‌ها مشغول احیای دارالفنون هستیم، انشاالله در این مدارس بتوانیم بزرگانی را برای اداره آینده کشور تربیت کنیم. وی در ادامه به تأسیس دانشگاه خاتم اشاره کرد و این دانشگاه را به عنوان مرکز امید جوانان این کشور برای ارتقا به بالاترین سطح در مرز دانش دنیا دانست.
دکتر قاسمی در ادامه با بیان خاطره‌ای از دوران تحصیل خود به استعداد بالای جوانان کشورمان اشاره کرد. او همچنین اقدامات انجام‌شده در جهت توسعه فضای اطراف حرم رضوی را تشریح کرد.
وی در ادامه به ساخت بیمارستان هزار تخت‌خوابی در قم اشاره کرد و افزود این بیمارستان که بزودی آماده خواهد شد، بزرگترین و مهم‌ترین مرکز درمانی در خاورمیانه خواهد شد که بیانگر پشت‌کار و استعداد فوق‌العاده جوانان این سرزمین است.
دکتر قاسمی با اشاره به اینکه خود یک روستایی است به دانش‌آموزان تاکید کرد: از همین مناطق محروم روستایی می‌توانید شروع کنید و به بالاترین درجات معنوی و دنیوی برسید.
وی در این خصوص خطاب به دانش‌آموزان گفت: با توجه به سختی که شما به خاطر کمبود امکانات در روستا‌ها کشیده‌اید، قطعاً در آینده در مشاغل انتخابی خود بهترین خواهید بود.
مدیرعامل بانک پاسارگاد در انتهای صحبت‌های خود ضمن ابراز امیدواری جهت رسیدن دانش‌آموزان به بالاترین درجات علمی، برای فرزندان عزیز کشورمان بهترین آرزوها را از خداوند متعال درخواست کرد.
گفتنی است بانک پاسارگاد با تمرکز بر مناطق کم‌برخوردار و آسیب‌دیده بر اثر سیل و زلزله، تاکنون اقدامات سازنده‌ای انجام داده که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، بازسازی و اهدای فضاهای آموزشی در سراسر ایران عزیز بوده است. این اقدامات که عمدتا از سال 1398 به‌صورت پی‌درپی در حال پیگیری و اجرا است، تاکنون به ساخت 54 مدرسه در استان‌های مختلف انجامیده که از این بین تعداد 25 مدرسه در روستاهای استان لرستان بنا شده است.
لازم به ذکر است که هم‌زمان با تأسیس این مدرسه، مدرسۀ سه‌کلاسۀ دیگری با نام میثم، در روستای کُناربلوط شهرستان پلدختر افتتاح و به فرزندان عزیز کشورمان اهدا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *