دلار و طلا

افزایش قیمت طلا در بازار های جهانی

قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۲۷ درصد افزایش به ۲۰۳۳ دلار و ۷۰ سنت رسید

تصویر روز ـ قیمت طلای جهانی امروز، پنجشنبه پس از اینکه فدرال رزرو آمریکا پایان چرخه انقباض خود را اعلام کرد و نشان داد که هزینه‌های استقراض در سال ۲۰۲۴ کاهش یافته و باعث کاهش دلار و بازده خزانه‌داری شد، به بالاترین سطح یک هفته‌ای خود رسید.

به گزارش ایسنا، بهای طلای جهانی پس از افزایش ۲.۴ درصدی در روز چهارشنبه، در ساعت ۹ و ۲۱ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۵.۵ درصد افزایش به ۲۰۳۲ دلار و ۷۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۲۷ درصد افزایش به ۲۰۳۳ دلار و ۷۰ سنت رسید.

مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد در سیتی ایندکس گفت: قیمت طلا از فدرال رزرو به عنوان سکوی پرشی برای شکستن سقف ۲۰۰۰ دلاری در هر اونس استفاده کرد.

همانطور که انتظار می رفت، فدرال رزرو برای سومین جلسه متوالی نرخ بهره را ثابت نگه داشت. تقریباً ۱۷ نفر از ۱۹ مقام فدرال رزرو به اتفاق آرا پیش بینی می‌کنند که نرخ بهره تا پایان سال ۲۰۲۴ کمتر از اکنون خواهد بود.

در همین حال، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفت که بانک مرکزی ایالات‌متحده احتمالاً نرخ بهره را افزایش داده است اما این گزینه را برای اقدام مجدد در صورت نیاز باز نگه داشته است.

دلار آمریکا در برابر رقبای خود به پایین‌ترین سطح دو هفته‌ای سقوط کرد و طلا را برای دیگر دارندگان ارز ارزان‌تر کرد، در حالی که بازدهی معیار ۱۰ ساله آمریکا به پایین‌ترین سطح خود از اگوست رسید.

بر اساس ابزار CME FedWatch، بازارها اکنون با احتمال ۷۳ درصدی کاهش نرخ بهره در ماه مارس توسط فدرال رزرو قیمت گذاری می‌کنند. نرخ‌های بهره پایین‌تر تمایل به حمایت از شمش‌های غیربهره‌ای دارند. فعالان بازار اکنون منتظر تصمیمات دیگر بانک مرکزی از جمله بانک مرکزی اروپا و بانک انگلستان هستند.

طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، نقره با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۳.۸۳ دلار در هر اونس رسید، در حالی که پلاتین با ۰.۲ درصد افزایش به ۹۳۶.۱۵ دلار و پالادیوم ۰.۶ درصد افزایش یافت و به ۹۹۸.۶۴ دلار رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *