هواپیما

فعالیت یک شرکت هواپیمایی تعلیق شد

فعالیت یک شرکت هواپیمایی به دلیل عدم رعایت استانداردهای پرواز و قوانین ومقررات تعلیق شد

تصویر روز ـ فعالیت یک شرکت هواپیمایی و ۲ مرکز تعمیر و نگهداری به دنبال بازرسی‌های نظارتی معاونت استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری و به دلیل عدم رعایت استانداردهای پرواز و قوانین ومقررات تعلیق شد.

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، سازمان هواپیمایی کشوری اعلام‌کرد: به‌دنبال بازرسی‌های نظارتی معاونت استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری و به دلیل‌ عدم رعایت استانداردهای پرواز و قوانین و مقرات، فعالیت یک شرکت هواپیمایی و دو مرکز تعمیر و نگهداری تعلیق شد.

گفتنی است نظارت، بازرسی فنی و تخصصی از شرکت‌های هواپیمایی، موسسات هوانوردی، فرودگاه‌ها، اماکن و مستحدثات مربوطه جزو وظایف سازمان هواپیمایی کشوری به مثابه نماینده دولت در جهت اعمال حاکمیت در صنعت حمل و نقل هوایی کشور است.

همچنین، بازرسان سازمان برای ورود و بازرسی، نظارت و اعمال مقررات وفق قوانین داخلی و بین‌المللی هوانوردی نسبت به شرکت‌های هواپیمایی، موسسات هوانوردی، فرودگاه‌ها، اماکن و مستحدثات مربوط، دارای اختیار تام هستند و همه عوامل دستگاه‌های اجرایی مستقر در فرودگاه از جمله عوامل فرودگاهی، پروازی و نیروهای امنیتی و انتظامی مکلفند با بازرسان سازمان همکاری کنند. در مورد اماکن و مستحدثات نظامی و امنیتی، رعایت مصوبه‌های شورای عالی امنیت ملی و قوانین و مقررات مربوط الزامی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *