شمارش دلار

مسافران کشورهای همسایه دیگر دلار نمی گیرند

در موضوع ارزهای مسافرتی برنامه‌ریزی کردیم که ارز کشورهای همسایه و مقصد را در اختیار مسافران قرار دهیم

تصویر روز _ مدیر عامل مرکز مبادله ارز و طلای ایران از حذف دلار از سبد ارزهای مسافرتی به کشورهای همسایه و جایگزینی آن با ارز خود کشورها خبر داد.

به گزارش ایرنا، «علی سعیدی» گفت: در موضوع ارزهای مسافرتی برنامه‌ریزی کردیم که ارز کشورهای همسایه و مقصد را در اختیار مسافران قرار دهیم.

وی افزود: برای مثال در سفرهای زیارتی به عراق دینار، برای عربستان و اعمال حج ریال عربستان، مسافران ترکیه لیر و امارات درهم دریافت کنند و در این زمینه مطالعات لازم انجام و اقدامات اجرایی پیگیری شده است.

مدیرعامل مرکز مبادله ارز و طلای ایران بیان‌داشت: مسافران میلیونی به کشورهای همسایه داریم و این مسافران تقاضای زیادی را در حوزه دلار ایجاد می‌کنند.

وی ادامه‌داد: از سوی دیگر با همه این کشورها در عمل مبادلات تجاری داشته و قراردادهای پیمان های پولی دوجانبه با برخی از آنها داریم. با برخی دیگر که پیمان‌ نداریم هم بانک مرکزی در تلاش برای از سرگیری پیمان پولی دوجانبه است.

سعیدی اظهار داشت: دریافت ارز کشور مقصد برای مسافران نیز راحت‌تر است، زیرا نیاز به هزینه تعسیر ندارند و این اقدام هزینه مسافران را کاهش می‌دهد.

مدیرعامل مرکز مبادله ارز و طلای ایران تاکید کرد: دلارزدایی فقط مختص به کشور ما نیست و در کشورهای دیگر نیز اجرایی می‌شود، زیرا ریسک دلار بالاست. بنابراین ما نیز در این مسیر گام برداشته و مرکز مبادله این کار را شروع کرده است.

وی اضافه‌کرد: در مرکز مبادله ارز و طلای ایران اقدامات جمع‌بندی شده و در تامین اسکناس‌ها اقدامات اجرایی پیگیری می‌شود تا توسط بانک‌های عامل قابلیت اجرایی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *