دلار فروشی
هشدار به خریداران ارز

افزایش نرخ دلار مقطعی است و به سرعت فروکش می کند

افزایش نرخ دلار ناشی از هیجانات حادثه تروریستی کرمان است و قیمت‌ها به سرعت فروکش خواهد کرد

تصویر روز ـ مدیرعامل اسبق بانک تجارت گفت: فقط عوامل پایه ای و بنیادین اقتصاد بر قیمت دلار تاثیر دارد و براساس شواهد نرخ دلار دوباره به نقطه اول خود بازمی گردد.

به گزارش تصویر روز ، محمدرضا رنجبر فلاح اقتصاددان پولی و مدیرعامل اسبق بانک تجارت در گفتگو با تسنیم، با بیان اینکه افزایش قیمت دلار در یک روز گذشته مربوط به انتظارات منفی ناشی از بمب‌گذاری تروریستی کرمان است، گفت: متاسفانه بعضی رسانه‌ها در همین مدت کوتاه به آن دامن زده اند و از آب گل آلود ماهی می‌گیرند که بسیار غیراخلاقی و غیرحرفه‌ای است.

وی ادامه داد: برخی رسانه ها می خواهند وانمود کنند که در سیاست خارجی و روابط بین الملل تشنج هایی به وجود آمده است و اثر منفی خود را گذاشته است.

افزایش قیمت دلار فروکش خواهد کرد

مدیرعامل اسبق بانک تجارت افزود: به نظر نمی‌رسد که این بمب گذاری تروریستی نشان دهد که در مسائل بین المللی چالشی به وجود آمده باشد. این افزایش قیمت، نوعی از انتظارات مقطعی و کوتاه مدت است که دوباره خودش را تعدیل می کند.

از تجربه جنگ غزه درس بگیریم!

رنجبر فلاح ادامه داد: به عنوان مثال چنین مورد مشابهی را در جنگ غزه داشته ایم. با شروع جنگ غزه قیمت دلار در مدت 3 روز حدود 3 هزار تومان بالا رفت اما در مدت کوتاهی دوباره به همان کانال 50 هزار تومانی در بازار آزاد برگشت. ضمن اینکه آقای فرزین رئیس کل بانک مرکزی هم تاکید کرد که ذخایر ارزی کشور با آزادسازی منابع بلوکه شده ایران افزایش پیدا کرده است.

اتفاقات هیجانی مانند کف روی آب است!

این کارشناس اقتصادی در پایان سخنان خود اظهار داشت: افزایش قیمت دلار در حال حاضر یک موضوع کاملا هیجانی است و اثر ماندگاری نخواهد داشت و دوباره فروکش خواهد کرد. باید بدانیم که فقط عوامل پایه ای و بنیادین اقتصاد بر قیمت دلار تاثیر واقعی دارد و نه اتفاقات هیجانی، زیرا این اتفاقات هیجانی مانند کف روی آب است که به سرعت فروکش خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *