قالیباف

پرداخت ۳ هزار میلیارد تسهیلات به مشاغل خانگی

امسال ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در کشور مصوب شد

تصویر روز ـ معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت مشاغل خانگی امسال به متقاضیان در استان‌ها پرداخت شد.

به گزارش صداوسیما خراسان شمالی؛ محمود کریمی بیرانوند در سفر به خراسان شمالی در جمع خبرنگاران بجنورد گفت: امسال ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در کشور مصوب شد.
وی افزود: پرداخت تسهیلات به مشاغل خانگی یکی از دستاور‌های دولت سیزدهم است به طوری که اعتبار این بخش در برخی استان‌ها درمقایسه باسال ۹۹، ۱۵ تا ۲۰ برابر افزایش یافته است.

ایجاد اشتغال برای ۱۴۰ هزار نفر در بخش مشاغل خانگی

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درادامه اضافه کرد: امسال برای ۱۴۰ هزار نفر شغل در بخش مشاغل خانگی ایجاد شده است و اعتبارات هم در مقایسه با سال قبل ۷۳ درصد افزایش دارد.
وی با اشاره به ایجاد تعاونی‌های مشاغل خانگی هم گفت: این تعاونی‌ها برای کمک به تکمیل زنجیره تولید از تامین مواد اولیه تا فروش ایجاد شده و اکنون در ۲۳ استان شکل گرفته است.

افزایش نرخ مشارکت اقتصادی در کشور

کریمی بیرانوند افزود: دولت تلاش دارد تا اشتغال در کشور رونق گیرد و در این زمینه با اقدامات انجام شده، نرخ بیکاری به کمترین میزان در سال‌های اخیر رسیده و نرخ مشارکت اقتصادی هم افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه نرخ مشارکت اقتصادی در کشور به ۴۱.۵ درصد رسیده است، گفت: این امر نشان از روند رو به بهبود وضعیت اشتغال دارد البته هنوز هم تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

صحت اشتغال ایجادشده در خراسان شمالی بالاتر از میانگین کشوری

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به انجام بررسی‌ها و صحت سنجی برای ایجاد اشتغال گفت: صحت اشتغال ایجاد شده در این استان ۸۳ درصد است که از میانگین کشور چهار درصد بالاتر است.
کریمی بیرانوند همچنین گفت: خراسان شمالی از استان‌های مرزی است و در قانون اعتبارات برای این استان‌ها در نظر گرفته شد.

افزایش حق بیمه سهم کارفرما برای استان‌های کمتر برخوردار

وی با تاکید بر اینکه یکی از رویکرد‌های رییس جمهور توجه به استان‌های در حال توسعه است، بیان کرد: طرحی در دست پیگیری است که در آن برای استان‌های کمتر برخوردار حق بیمه سهم کارفرما افزایش می‌یابد و در این زمینه اعتبار مورد نیاز در لایحه بودجه سال آینده دیده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *