آقا میری

منابع مالی بانک‌های قم باید در استان هزینه شود

منابع باید صرفا برای پیشرفت استان هزینه شود وبانک‌ها موظف هستند مبالغ خارج شده را بازگردانند

تصویر روز ـ استاندار با انتقاد از خروج منابع بانکی از قم، گفت: این منابع باید صرفا برای پیشرفت استان هزینه شود وبانک‌ها موظف هستند مبالغ خارج شده را بازگردانند.

به گزارش صدا و سیما؛ مرکز قم، سید محمد آقامیری، استاندار قم در جلسه شورای تامین مسکن قم گفت: بانک ملی مسئول پرداخت تسهیلات به بافت فرسوده است و مردم می‌توانند بدون سپرده گذاری این تسهیلات را از این بانک با نرخ سود ۲۳ درصد دریافت نمایند.

آقامیری افزود: بر اساس آمار راه و شهر سازی تاکنون ۲۲۰ درخواست برای دریافت تسهیلات بافت فرسوده خود مالکی در سامانه ثبت شده است.

وی افزود: بانک‌های خصوصی در استان مکلف هستند که تسهیلات در زمینه بافت فرسوده خود مالکی را اعطا نمایند و در صورت سر پیچی بانک‌های خصوصی وضعیت آنان باید تعیین تکلیف شود.

استاندار با بیان اینکه بانک‌های خصوصی ۲۰ هزار میلیارد تومان منابع مالی را با پرداخت تسهیلات از استان خارج کرده اند، افزود: این بانک‌ها باید این مبلغ را برگردانند و این ۲۰ هزار میلیارد تومان برای توسعه و رشد استان باید در قم هزینه شود.

آقامیری با انتقاد از وضعیت بافت فرسوده در شهر قم گفت: در زمینه باز آفرینی وضعیت استان قم فوق افتضاح است و تحرکی از راه و شهر سازی قم در این زمینه دیده نمی‌شود و از وضعیت و سرعت کار راضی نیستم و کار در بافت فرسوده باید سرعت بیشتری پیگیری و انجام شود.

وی ادامه داد: دستگاه‌ها نباید مانع اجرای طرح‌های بافت فرسوده شوند و نباید مانعی برای رشد و توسعه استان وجود داشته باشد.

استاندار در خصوص ضرورت ارتباط بیشتر مدیران با مردم گفت: دیدار‌های مردمی به مدیران کمک زیادی برای اطلاع از اوضاع و شرایط کاری می‌کند و در بهبود عملکرد ادارات و مجموعه‌ها بسیار موثر است.

آقامیری با تاکید بر اینکه شرکت تعاونی ساخت مسکن باید رضایت مردم را داشته باشند و تاخیری در اجرای مسکن‌ها نداشته باشند، گفت: شرکت‌های تعاونی که خوش حساب نیستند نباید در استان به کار گرفته شوند.

استاندار قم با اشاره به اینکه روند کند ساخت مسکن قشرهای آسیب پذیر و تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، گفت: سرعت ساخت مسکن باید در استان افزایش یابد و روند تامین مسکن شتاب بیشتری بگیرد.

استاندار قم افزود: از سال آینده هر ماه باید یک افتتاح داشته باشیم و پایان هر ماه افتتاح یک مجتمع صورت گیرد و تا پایان دولت سیزدهم که خرداد ۱۴۰۴ است طرح‌های مسکن سازی براساس زمان بندی تمام شود.

آقامیری با اشاره به اینکه با افتتاح طرح‌ها با سقوط آزاد قیمت مسکن در قم روبه رو می‌شویم، گفت: این قولی بود که به مردم داده بودیم و با افتتاح طرح‌های مسکن ملی این اتفاق رخ خواهد داد.

استاندار به افرادی که اقدام به خرید و فروش امتیاز نهضت ملی مسکن می‌کنند هشدار داد و گفت: مردم نمی‌توانند مسکن نهضت ملی و زمین‌های حمایت از جوانی جمعیت را بفروشند و هر مشاور املاکی که این معامله را انجام دهد پروانه فعالیتش باطل خواهد شد.

آقامیری در مورد موضوع مسکن مهر در پردیسان گفت: باید صدور سند املاک مسکن مهر مردم در پردیسان تعیین تکلیف شود و وضعیت شرکت تعاونی‌ها روشن شود.

وی افزود: در پردیسان ۱۸۰ هزار واحد داریم که پایان کار ندارند و باید اقدامات لازم را شرکت‌های تعاونی انجام دهند تا با دریافت پایان کار این واحد‌ها سند خود را دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *