ریزش سنگ

احتمال ریزش سنگ و بهمن در جاده هراز و چالوس

به رانندگان توصیه می شود از تردد غیر ضرروی در مسیرهای یاد شده پرهیز کنند

تصویر روز ـ جانشین پلیس راه فراجا گفت: با توجه به بارش برف و باران از شب گذشته، احتمال ریزش بهمن و سنگ در مسیرهای کوهستانی هراز و چالوس پیش بینی می شود.

سرهنگ سیاوش محبی به ایرنا گفت: به رانندگان توصیه می شود از تردد غیر ضرروی در مسیرهای یاد شده پرهیز کنند.
وی ادامه داد: محور چالوس از شب گذشته ساعت ۲۳ و ۴۰ دقیقه به دلیل بارش سنگین برف و کولاک و مه غلیظ مسدود شد و ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه امروز بازگشایی خواهد شد.
جانشین پلیس راه فراجا گفت: کسانی که قصد تردد در محورهای کوهستانی را دارند حتما زنجیر چرخ به همراه داشته باشند زیرا ماموران حاضر در محورها، رانندگانی را که زنجیر چرخ نداشته باشند را ضمن اعمال قانون به مقصد برمی گردانند و اجازه ورود به جاده را نخواهند داد.
محبی ادامه داد: سطح محورهای فیروزکوه و هراز که از شب گذشته شاهد بارش برف در آنها به ویژه در ارتفاعات هستیم، کاملا لغزنده است.
وی تاکید کرد: کسانی که قصد تردد در محورهای کوهستانی منتهی به استانهای شمالی را دارند حتما زنجیر چرخ، پوشاک گرم و تغذیه مناسب به همراه داشته باشند.
جانشین پلیس راه فراجا گفت: رانندگان در صورت ضرورت سفر، قبل از حرکت از سالم بودن سیستم فنی وسایل نقلیه به ویژه بخاری، برف پاک کن، پر بودن مخزن آب پاش اطمینان داشته باشند.
محبی با اشاره به وضعیت آمادگی ماموران راهور، توضیح داد: طرح زمستانی از ۲۲ آذر ماه آغاز شده و ماموران راهور با آمادگی ۱۰۰ درصدی در محورها حضور دارند.
وی در خصوص اعمال محدودیت جاده ها در روز جمعه ۲۲ دی ماه توضیح داد: با توجه به وضعیت تردد در جاده ها محدودیت پیش بینی شده اعمال خواهد شد و اگر تردد و ترافیک بالایی نداشته باشیم محدودیت پیش بینی شده، اعمال نخواهد شد.
شهرستان پردیس با جمعیتی بیش از ۴۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *