674

افتتاح مدرسه «کیمیای دانش 25» توسط رئیس گروه مالی گردشگری

مدرسه دخترانه کیمیای دانش 25 در روستای عثمان‌آباد شهرستان چابهار به زودی افتتاح خواهد شد

تصویر روز _ مدرسه دخترانه کیمیای دانش 25 در روستای عثمان‌آباد شهرستان چابهار که به همت گروه مالی گردشگری و دستور مهدی جهانگیری، رئیس این گروه، در راستای فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی و امور خیریه ساخته شده، به زودی افتتاح خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی گروه مالی گردشگری، بنیاد نیکوکاری یاس فاطمه‌النبی (س) به عنوان یکی از مجموعه‌های مرتبط با گروه مالی گردشگری، مدرسه روستای عثمان‌آباد در چابهار را بر اساس شعار 100 شعبه – 100 مدرسه ساخته و با حضور مهدی جهانگیری رئیس گروه مالی گردشگری به صورت رسمی افتتاح خواهد شد.

این مدرسه 10 کلاسه با مساحت بیش از هزار مترمربع در نقطه صفر مرزی ایران و پاکستان و در راستای فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی و امور خیریه گروه مالی گردشگری توسط بنیاد نیکوکاری یاس فاطمه النبی (س) ساخته شده است.

با افتتاح رسمی این مدرسه در چابهار تعداد مدارس ساخته شده توسط گروه مالی گردشگری به 31 باب مدرسه خواهد رسید. این مدرسه در روستای عثمان‌آباد از توابع شهرستان چابهار قرار دارد که 220 دانش‌آموز دختر مقطع متوسطه (دوره اول و دوم) در آن مشغول تحصیل هستند.

بر اساس این گزارش، فائض فرخی، مدیرعامل بنیاد نیکوکاری یاس فاطمه‌النبی (س)، با اشاره به افتتاح این مدرسه در چابهار گفت: علی‌رغم همه مشکلاتی که وجود داشته تا امروز بنیاد نیکوکاری یاس فاطمه‌النبی (س) 31 باب مدرسه در سراسر کشور با هماهنگی و حمایت گروه مالی گردشگری و بانک گردشگری احداث کرده و امروز دانش‌آموزان این مرز و بوم در آنها درس می‌خوانند.

فرخی با اشاره به افتتاح رسمی 6 مدرسه دیگر همراه با مدرسه روستای عثمان‌آباد چابهار توسط رئیس گروه مالی گردشگری گفت: به زودی شاهد افتتاح 7 باب مدرسه در جنوب شرقی کشور در شهرستان‌های چابهار، جاسک و دلگان خواهیم بود. البته این مدارس قبلا ساخته و تحویل آموزش و پروش شده اما هنوز افتتاح رسمی نشده است.

مدیرعامل بنیاد نیکوکاری یاس فاطمه‌النبی (س) ادامه داد: در سفری که مدیران و کارکنان گروه مالی گردشگری و بانک گردشگری به چابهار خواهند داشت، مدرسه روستای عثمان‌آباد به همراه 4 باب مدرسه احداث شده‌ در جاسک و 2 باب مدرسه‌ احداث شده در دلگان، افتتاح رسمی خواهند شد.

وی افزود: در استراتژی‌هایی که برای بنیاد نیکوکاری یاس فاطمه‌النبی (س) مدون شده، مقرر است که این بنیاد به ازای هر شعبه بانک گردشگری در کشور، یک مدرسه بسازیم. تاکنون 31 باب از این مدارس ساخته شده و بنا بر اعتبارات هر ساله این بنیاد انشالله بتوانیم به چشم‌انداز احداث 100 مدرسه برسیم.

فرخی درباره برنامه دیگر این بنیاد هم گفت: به زودی انشالله یک مجتمع بزرگ آموزشی با سه باب مدرسه در شهرستان سیرجان کلنگ‌زنی خواهیم کرد که این مجتمع آموزشی به نام شهیدان محمد و یعقوب جهانگیری خواهد بود.

مدیرعامل بنیاد نیکوکاری یاس فاطمه‌النبی (س) تاکید کرد: مهم‌ترین ویژگی مدرسه‌های ساخته شده توسط این بنیاد آن است که در مکان‌هایی ساخته شده که به شدت محروم هستند. مکان‌هایی که رفت‌وآمد به آنها بسیار دشوار و فاقد هرگونه فضای آموزشی است. علت اینکه ما در روستای حسین‌آباد دلگان استان سیستان و بلوچستان مدرسه ساختیم این بود که این منطقه بسیار محروم است و عملا یا بچه‌ها محروم از تحصیل هستند یا باید چندین کیلومتر تا اولین مدرسه حرکت کنند. مصالح بردن در این مناطق بسیار سخت است و حتی رفت‌وآمد عادی هم دشوار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *