مسکن مهر

قیمت آپارتمان‌های ۸۰ تا ۱۰۰ متری در تهران

اکنون عمده متقاضیان تبدیل به احسن آن‌هایی هستند که می‌خواهند مساحت واحدشان را افزایش دهند

دنیای اقتصاد: پیش‌تر علاوه بر «افزایش مساحت»، متقاضیان تبدیل به احسن، به دنبال ارتقای منطقه محل سکونت خود یا کاستن از عمربنای واحد مسکونی محل سکونتشان بودند، اما هم اکنون عمده متقاضیان تبدیل به احسن آن‌هایی هستند که می‌خواهند مساحت واحدشان را افزایش دهند.

خانه دومی‌ها یا افرادی که قصد تبدیل به احسن آپارتمان خود را دارند این روز‌ها عمدتا در بازار خانه‌های ۸۰ تا ۱۰۰ مترمربعی حضور دارند. این افراد، متقاضیانی هستند که قصد دارند آپارتمان ریزمتراژ خود را به فروش رسانده و به لحاظ «مساحت» آن را ارتقا دهند. یعنی خانه کوچک متراژ (۵۰ تا ۷۰ مترمربعی) خود را با آپارتمان‌های بزرگ‌تر (عمدتا ۸۰ تا ۱۰۰مترمربعی) تعویض کنند.

پیش‌تر علاوه بر «افزایش مساحت»، متقاضیان تبدیل به احسن، به دنبال ارتقای منطقه محل سکونت خود یا کاستن از عمربنای واحد مسکونی محل سکونتشان بودند، اما هم اکنون عمده متقاضیان تبدیل به احسن آن‌هایی هستند که می‌خواهند مساحت واحدشان را افزایش دهند.

برخی دیگر از این متقاضیان به قصد افزایش امکانات محل زندگی یعنی تبدیل واحد مسکونی فاقد پارکینگ و آسانسور به آپارتمان برخوردار از یک یا دو آیتم گفته‌شده، وارد بازار تقاضای خرید آپارتمان می‌شوند. هر چند هنوز هم تبدیل به احسن به قصد ارتقای محله یا کاهش سن بنا وجود دارد، اما سهم آن از این گروه معاملات مسکن نسبت به سال‌های قبل کمتر شده است.

در جدول زیر مشخصات تازه‌ترین فایل‌های عرضه شده به بازار فروش مسکن با مساحت ۸۰ تا ۱۰۰مترمربع (بازه مورد تقاضای بخش عمده خانه دومی ها)، درج شده است.

1883664 498

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *