سکه
سکه بزودی ارزان می شود

عرضه گسترده «سکه‌های جدید و بدون تاریخ»

اطلاعات دریافتی نشان می‌دهد سکه‌های جدید و بدون تاریخ به‌زودی عرضه خواهد شد

تصویر روز _ اطلاعات دریافتی نشان می‌دهد که سکه‌های جدید و بدون تاریخ که توسط بانک مرکزی ضرب شده است، به‌زودی در مرکز مبادله ارز و طلای ایران عرضه خواهد شد.
به گزارش تسنیم، طی هفته‌های اخیر و همزمان با افزایش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه بانک مرکزی از دو سیاست مهم “ضرب سکه های جدید و بدون تاریخ” و “حراج شمش طلا در مرکز مبادله”، رونمایی کرد.

طبق اعلام رئیس‌کل بانک مرکزی، سکه‌های جدید و بدون تاریخ در ضرابخانه بانک مرکزی ضرب شده‌اند و بناست کنار سکه‌های قبلی وارد بازار شوند.

فعالان بازار طلا و سکه معتقدند ضرب سکه‌های تمام‌بهار آزادی بدون تاریخ می‌تواند حباب سکه تمام را کاهش دهد؛ زمان اعلام این خبر حباب سکه بالای 7 میلیون تومان بود ولی هم‌اکنون به 5 میلیون و 700 هزار تومان رسیده است. بازاری‌ها بر این باورند که به‌محض ورود سکه‌های جدید و بدون تاریخ بانک مرکزی به بازار، حباب سکه تمام تخلیه خواهد شد.

تازه‌ترین اطلاعات دریافتی خبرنگار تسنیم نشان می‌دهد که بانک مرکزی در نظر دارد به‌زودی عرضه سکه‌های تمام‌بهار آزادی و بدون تاریخ را در مرکز مبادله ارز و طلای ایران آغاز کند،
کما اینکه بانک مرکزی از دو هفته قبل حراج شمش طلا را نیز در این مرکز آغاز کرده است و امروز بناست 145 کیلوگرم شمش طلای بخش خصوصی را در حراج سوم عرضه کند.

تحلیل‌گران بازار طلا و سکه معتقدند حراج شمش طلا و عرضه سکه‌های تمام بدون تاریخ آثار بسیار مثبتی در کاهش نوسانات قیمتی این بخش خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *