رجبی مشهدی

هشدار به مشترکان فوق پرمصرف برق

مدیرعامل توانیر از مدیریت بیش از 60 درصد مصرف برق کشور به کمک کنتورهای هوشمند خبر داد

تصویر روز ـ مدیرعامل توانیر از مدیریت بیش از 60 درصد مصرف برق کشور به کمک کنتورهای هوشمند خبر داد که بیش از یک میلیون و800 هزار مشترک خانگی  را تحت پوشش دارد.

به گزارش پایگاه خبری توانیر،دکتر مصطفی رجبی مشهدی در گفت و گو با رادیو اقتصاد گفت: بیش از 60 درصد مصرف برق شبکه به وسیله کنتورهای هوشمند مدیریت می شود و از مجموع 3 میلیون و 600 هزار کنتور هوشمند نصب شده ، بیش از یک میلیون و 800هزار کنتور برای مشترکان خانگی  نصب شده است.
وی با اشاره به اینکه تامین برق متقاضیان جدید صرفا با نصب کنتورهای هوشمند انجام می شود ،پایش برخط مصرف برق ادارات و نهادهای غیر دولتی مانند شهرداریها و سایر مشترکان را از قابلیتهای این تجهیز عنوان کرد که به عنوان مثال صنعت برق را قادر می سازد مطابق مصوبه هیات وزیران ،کاهش 30 درصدی مصرف برق ادارات در ساعات کاری و کاهش 60 درصدی مصرف پس از پایان ساعات اداری در تابستان را تحت نظارت و پایش قرار دهد.
مدیرعامل توانیر مصرف برق 75 درصد مشترکان را زیر الگو و 2.5 تا 3 درصد مشترکان را بیش از 2.5 برابر الگو ذکر کرد و افزود: مصرف برق برای مشترکان با بیش از 2.5 برابر الگو با نرخ برق تجدیدپذیر و به قیمت هر کیلوواتساعت 2700 تومان محاسبه می شود و این میزان برای مشترکانی که زیر الگو مصرف می کنند 100 تومان به ازای هر کیلوواتساعت است.
وی با اشاره به پیش بینی تمهیدات لازم برای جلوگیری از دستکاری کنتورهای نسل جدید، نصب کنتورهای هوشمند زیر ترانسفورماتورهای عمومی توزیع را از جمله اقدامات برشمرد و اظهار داشت: در صورت کشف و ضبط دستگاههای غیر مجاز تولید رمز ارز، این تجهیزات حتما امحاء می شود و مضاف بر آن باید به ازای هر کیلوواتساعت مصرف برق غیر مجاز، حدود 4 هزار تومان پرداخت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *