• شیوه فروش بلیت‌ پروازهای نوروزی

  تصویر روز: دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد: بلیت‌های نوروزی با قیمت های جاری فروخته می شود.

  مقصود اسعدی سامانی در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: خطوط هوایی با توجه به شرایط بازار و قیمت تمام شده تلاش می‌کنند نرخ‌های مناسبی تعریف و به مسافران عرضه شود.

  وی افزود : بر اساس دستورالعمل آزادسازی نرخ بلیت هواپیما ، مسیرهایی که مشمول این دستورالمعل شده فقط پروازهای برنامه‌ای است و پروازهای چارتری را شامل نمی‌شود که این شرایط موجب می‌شود به تدریج شرکت‌های هواپیمایی رویکرد خود را در خصوص نوع فعالیت انتخاب کنند.

  وی درباره ساماندهی پروازهای چارتری نیز گفت: فعالیت شرکت‌های هواپیمایی به صورت برنامه‌ای یا چارتری باید از سوی خود ایرلاین‌ها اعلام نیاز شود که البته شرکت‌های هواپیمایی موجود به نظر می رسد علاقه فعالیت به صورت صرفا چارتری را ندارند بلکه می خواهند در تمام بخش‌های حمل مسافر، بار و پست هوایی به ‌صورت برنامه‌ای و چارتری در سطح محلی، داخلی و بین‌المللی (Full AOC) فعالیت کنند.

  سامانی درباره اعمال مدیریت نرخ بلیت هواپیما برای ایام نوروز با وجود آزادسازی نرخ بلیت هواپیما در ۱۷۰ مسیر پروازی گفت: با اجرای آزادسازی نرخ بلیت هواپیما، تعیین قیمت بر عهده ایرلاین‌ها گذاشته شده است تا هر شرکت هواپیمایی با ارائه قیمت‌های رقابتی و خدمات مناسب نسبت به جذب مسافر اقدام کند.

  دبیر انجمن با بیان اینکه ایرلاین‌ها با توجه به شرایط بازار و قیمت تمام شده تلاش می‌کنند نرخ های مناسبی را تعریف و به مسافران عرضه کنند گفت: نرخ‌هایی که در مدت بعد از آزادسازی به صورت مستقیم از طرف شرکت‌های هواپیمایی از طریق دفاتر مجاز فروش و سایت آنها عرضه شده نرخ‌های نسبتا مناسبی بوده و بلیت‌های ایام نوروز نیز با همین دامنه قیمتی فعلی به فروش می‌رسد.

  سامانی تاکید کرد: با اجرای آزادسازی نرخ بلیت هواپیما، سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان نهاد حاکمیت صنعت هوانوردی به جای تعیین نرخ‌های تکلیفی، بر قیمت بلیت ایرلاین‌ها نظارت خواهد کرد.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *