police.2

بازگرداندن ۳۱۵ هزار خودرو به شهر‌های مبدا

تصویر روز: رئیس پلیس راهور ناجا: بیش از ۳۱۵ هزار خودرو به شهر‌های خود بازگشتند.

ابه گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار “سید کمال هادیانفر” با حضور در آزادراه “تهران-کرج” در استان البرز با بیان اینکه بر اساس گزارش هواشناسی، شرایط ناپایدار جوی در کشور وجود دارد، اظهار کرد: رانندگان در شرایط موجود و با توجه به لغزنده بودن معابر، با سرعت مطمئن حرکت کنند، رانندگان در این روز‌ها برابر با آیین‌نامه مکلف هستند به ویژه در مسیر‌های فاقد علایم جدا شونده با چراغ روشن حرکت کنند تا دید کافی وجود داشته باشد.
رئیس پلیس راهور با اشاره به اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و محدودیت تردد، گفت: این طرح از هشتم فروردین ماه جاری ابلاغ شد و مأموران پلیس راهور در ۷۱۵ ورودی شهر‌ها در حال اجرای این طرح هستند.
وی ضمن قدردانی از مشارکت هموطنان در اجرای این طرح، از کاهش ۵۶ درصدی تردد‌های جاده‌ای تا روز گذشته، خبر داد و تصریح کرد: طرح مذکور تا پایان فروردین ماه جاری پابرجاست و از ورود خودرو‌ها با پلاک غیربومی به داخل شهر‌ها جلوگیری می‌کنیم.
سردار هادیانفر با بیان اینکه در طرح مذکور بیش از پنج هزار خودرو توقیف شده و بیش از ۴۰ هزار اعمال جریمه ۵۰۰ هزار تومانی صورت گرفته، خاطرنشان کرد: البته تأکید کردیم رانندگانی که به تذکرات تمکین کرده و به شهر‌های خود بازمی‌گردند، اعمال قانون نشوند و در این زمینه بیش از ۳۱۵ هزار خودرو، ضمن توجه به تذکرات ارشادی مأموران پلیس راهور به شهر‌های خود بازگشتند.
رئیس پلیس راهور ناجا ضمن قدردانی از مأموران پلیس راهور در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و طرح نوروزی، متذکر شد: امروز (۲۳ فروردین) تراکم برای ورود به شهر‌ها مخصوصاً کلان‌شهر‌های بزرگ وجود داشت و رانندگان با پلاک غیربومی باید از کمربندی‌ها عبور کنند تا به شهر محل سکونت خود برسند.
این مقام انتظامی بیان کرد: ورودی‌های بیشتر شهر‌ها را به وسیله موانعی مانند نیوجرسی مسدود کردیم به طور مثال در ورودی شهر “کرج” از سمت استان قزوین ۱۰۰ ورودی وجود دارد که ۷۰ ورودی با نیوجرسی مسدود شده و مابقی که پرتراکم‌تر است توسط ماموران کنترل می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *