moayneh fani

خودرو‌های فاقد معاینه فنی جریمه نمی‌شوند

تصویر روز: مدیرعامل ستاد فنی خودرو‌های تهران: در شرایط فعلی خودرو‌های فاقد معاینه فنی تا ۱۵ اردیبهشت اعمال قانون و جریمه نخواهند شد.

به گزارش صدا و سیما مدیرعامل ستاد فنی خودرو‌های تهران گفت: دوربین‌های راهنمایی و رانندگی در سطح شهر همچون گذشته موارد را ثبت می‌کنند، اما در شرایط فعلی خودرو‌های فاقد معاینه فنی تا ۱۵ اردیبهشت اعمال قانون و جریمه نخواهند شد.
مقدم در پاسخ به این سوال برنامه “صبح و گفتگو” که با موضوع فاصله گذاری اجتماعی در مراکز معاینه فنی خودرو‌ها پخش شد که آیا معاینه فنی برای خودرو‌ها در شرایط کنونی الزامی است یا خیر؟ گفت: معاینه فنی برای کلیه خودرو‌های در حال تردد یک الزام است، اما سردار هادیان فر در روز‌های پایانی سال گذشته اعلام کردند که خودرو‌های فاقد معاینه فنی تا ۱۵ اردیبهشت ماه اعمال قانون نمی‌شوند.
مدیرعامل ستاد فنی خودرو‌های تهران متذکر شد: دوربین‌های راهنمایی و رانندگی در سطح شهر همچون گذشته موارد را ثبت می‌کنند، اما در این شرایط خودرو‌های فاقد معاینه فنی تا ۱۵ اردیبهشت ماه اعمال قانون و جریمه نخواهند شد.
وی با اشاره به ازدحام شدید در مراکز معاینه فنی به دلیل مشمول شدن ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار خودرو برای مراجعه به این مراکز در اسفند و فروردین ماه هر سال گفت: برای جلوگیری از ازدحام در مراکز معاینه فنی این فرصت داده شد تا در یک بازه زمانی بیشتری نسبت به معاینه فنی خودرو اقدام کنند.
مقدم با اشاره به فعالیت همه روزه کلیه مراکز معاینه فنی شهر تهران از ساعت ۸ صبح تا ۱۶:۳۰ بیان کرد: ما حسب بخشنامه وزارت بهداشت و شهرداری تهران اقدامات گسترده‌ای درخصوص فاصله گذاری اجتماعی انجام دادیم از جمله اینکه خطوط امنی را در سالن مراکز و بخش‌های دیگر مشخص کردیم تا مردم فاصله ایمنی را نسبت به یکدیگر رعایت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *