havapima

کاهش ۶۰ درصدی پرواز‌ها

تصویر روز: مدیرعامل فرودگاه بین المللی مهرآباد از کاهش ۶۰ درصدی پرواز‌ها و کاهش ۷۰ درصدی مسافر در فرودگاه مهرآباد خبرداد.

ابراهیم مرادی در گفتگو با صداوسیما با اشاره به اینکه فضای بسته هواپیما محل مناسبی برای انتقال ویروس کرونا است گفت: چشم پوشی از سفر‌های غیر ضروری بهترین روش برای مقابله با این بیماری است.
وی با بیان اینکه دستورالعمل‌های مختلفی برای مقابله با کرونا از سوی سازمان هواپیمایی کشور و دانشگاه علوم پزشکی به فرودگاه‌ها ابلاغ شده است گفت: تب سنجی مسافران در زمان خروج از تهران با استفاده از دوربین‌های حرارتی در ترمینال ۲ و ۴ فرودگاه مهرآباد انجام میشود.
مدیرعامل فرودگاه بین المللی مهرآباد ادامه داد: عملیات گندزدایی در محیط‌های حساس هر ۱۲ ساعت و در ستاد نیز هر ۷۲ ساعت درحال انجام است.
مرادی با تاکید بر لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی شرکت‌های پشتیبان فرودگاه گفت: از جمله این نکات بهداشتی کاهش حجم مسافر در اتوبوس‌هایی است که مسافر را به هواپیما منتقل می‌کند و همچنین کم کردن تعداد مسافران داخل هواپیما است.
مرادی افزود: طبق دستورالعمل‌ها، کرو پروازی نیز باید از سوی شرکت‌های هواپیمایی قبل و پس از پرواز غربالگری شوند.
وی گفت: نشان گذاری در محل دریافت کارت پرواز و تحویل بار و اطلاع رسانی مداوم در داخل ترمینال از دیگر فعالیت‌های در حال انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *