tala.4

طلا رکورد قیمتی 7 سال گذشته را شکست

تصویر روز: قیمت طلا در معاملات امروز به دنبال ترس از رکود اقتصادی شدیدتر و در میانه اقدامات محرکی عظیم بانک های مرکزی جهان، به بالاترین رقم در 7 سال گذشته رسید.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، قیمت طلا در معاملات امروز به دنبال ترس از رکود اقتصادی شدیدتر و در میانه اقدامات محرکی عظیم بانک های مرکزی جهان، به بالاترین رقم در 7 سال گذشته رسید.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 3.01 دلار افزایش 1718.35 دلار فروخته شد. طلا در ساعات اولیه به 1726.85 دلار، بالاترین رقم از نوامبر 2012 نیز رسید.

میشائیل مک کارتی، استراتژیست ارشد بازارهای سی ام سی گفت: «نگرانی ها در مورد چشم انداز اقتصادی به صورت ویژه سبب تقویت طلا شده است. نقدینگی (از سوی فدرال رزرو) به همراه کاهش نرخ بهره طلا را در موقعیت جذاب تر قرار داده است.»

بسیاری از کشورها و بانک های مرکزی برای بهبود اقتصادشان در بحبوحه شیوع کرونا، اقدامات مالی ئ پولی انجام داده اند.

بانک مرکزی امریکا هفته گذشته بسته محرکی 2.3 میلیارد دلار اعلام کرد در حالی که وزرای دارایی اتحادیه اروپا با حمایت اقتصادی به ارزش نیم تریلیون یورو موافقت کردند.

رکود اقتصادی شدید و هزینه های کمکی عظیم تقریبا کسری بودجه آمریکا در سال مالی 2020 را 4 را برابر کرده و به رکورد 3.8 تریلیون دلار رسانده است که 18.7 درصد تولید اقتصادی این کشور را تحت تاثیر قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *