bandpei

تجهیز بیمارستان های استان تهران برای مقابله با کرونا

تصویر روز: استاندار تهران با اشاره به بهره گیری از منابع ارزش افزوده دهیاری ها جهت حفظ سلامت مردم گفت: بیمارستان های استان تهران به تجهیزات مقابله با ویروس کرونا مجهز شدند.

به گزارش فارس، انوشیروان محسنی بندپی با اشاره به بهره گیری از منابع ارزش افزوده دهیاری ها جهت سلامت مردم اظهار داشت: شهرستان های استان تهران از گذشته محرومیتی در رابطه با ارائه خدمات درمانی و بهداشتی داشتند و شیوع کرونا فرصتی بود تا از منابع ارزش افزوده دهیاری ها جهت حفظ سلامت مردم استفاده کنیم.

وی ادامه داد: پیش از این نیز درصدد بودیم که برای سلامت مردم از منابع ارزش افزوده استفاده کنیم ولی مشکلاتی وجود داشت چرا که این منابع باید در همان روستا هزینه می‌شد اما در نشستی که با دیوان محاسبات و بازرسی استان برگزار شد تفاهمنامه ای را به صورت مشترک منعقد کردیم.

استاندار تهران تاکید کرد: بر اساس این تفاهمنامه قرار شد در راستای مقابله با ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ و به منظور تجهیز مراکز بهداشتی و بیمارستان ها از منابع ارزش افزوده روستاهای فاقد دهیاری هزینه شود و هیچ منع قانونی در این زمینه وجود نداشته باشد.

محسنی بندپی با اشاره به اقدامات انجام شده بر مبنای این ظرفیت گفت: اقدامات خوبی صورت گرفته و بیمارستان فیروزآبادی و هفت تیر در ری به آخرین تجهیزات مقابله با ویروس کرونا مجهز شده، در ملارد نیز مرکز بهداشتی درمانی قائمیه، همچنین در ورامین و در پاکدشت نیز بیمارستان شهدای پاکدشت و بیمارستان زعیم از امکانات خوبی برخوردار شدند.

وی عنوان کرد: در سایر شهرستان ها به فرمانداران اجازه دادیم جلسه ای با روستاهای دارای دهیاری برگزار کنند و آنها را تشویق کنند تا منابع روستاهای دارای دهیاری نیز برای حوزه سلامت همان شهر و شهرستان هزینه شود که در این زمینه نیز اقدامات ارزشمندی صورت گرفته که در کل کشور نمونه می باشد و برای انجام این اقدام از دهیاران و بخشداران تقدیر می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *