156848794

آغاز ساخت٢٣٠ هزار واحد مسکن‌ ملی

تصویر روز: وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح ٣ هزار و ٦٥٠ واحد مسکن مهر شهر پرند از بسته شدن پرونده مسکن مهر پرند در شهریور ماه امسال خبر داد و گفت: ٢٣٠ هزار واحد مسکن ملی نیز در مرحله ساخت قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا ، محمد اسلامی در مراسم افتتاح طرح‌های عمرانی شهر جدید پرند که از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد گفت: چرخ حرکت طرح های توسعه ای و عمرانی و برنامه تولید مسکن با اراده قوی در حال انجام است و امروز شاهد برنامه تحویل ٣ هزار و ٦٥٠واحد مسکن مهر در شهر پرند هستیم.

وی گفت: تا پایان دولت دهم ٧٨٠ هزار واحد مسکن مهر تکمیل شد، اما در دولت یازدهم و دوازدهم واحدهای تکمیل شده مسکن مهر به ٢ میلیون و ٣٥ هزار واحد رسیده است.

اسلامی اضافه کرد: در سال گذشته ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر تحویل داده شد و اکنون ۱۲۵ هزار واحد مسکن مهر آماده تحویل است که با هماهنگی با وزارت نیرو و نفت در حال نصب انشعابات این واحدها هستیم.

وزیر راه ادامه داد: از مجموع پروژه مسکن مهر ۱۰۵ هزار واحد باقی می‌ماند که این واحدها دارای مشکلات حقوقی و قضایی هستند و تکمیل و تحویل آنها از مسئولیت وزارت راه و شهرسازی خارج است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: امروز پروژه‌های مسکن مهر شهر جدید پرند با امکانات کامل شهری تحویل داده شد. ۹ هزار مسکن مهر دیگر در پرند باقی مانده که این واحدها هم دارای پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۰ درصد هستند و سعی می‌شود که تا پایان شهریورماه به مردم واگذار و پرونده مسکن مهر پرند بسته شود.

وی درباره طرح مسکن ملی اظهار داشت: در طرح اقدام ملی مسکن ساخت و تحویل ۴۰۰ هزار واحد مسکونی هدف‌گذاری شده که در ثبت‌نام‌ها، ۱۱۳ هزار نفر پالایش شدند البته با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا، تشکیل پرونده متقاضیان پالایش شده با توقف مواجه شده که به دنبال این هستیم تا روند اداری آن به صورت غیرحضوری ادامه پیدا کند.

وزیر راه و شهرسازی از ساخت ٢٣٠هزار واحد مسکن ملی در سطح کشور با پیشرفت فیزیکی خبر داد و گفت: به غیر از ۴۰۰ هزار واحد مسکن ملی، با وزارتخانه‌های دفاع، تعاون و آموزش و پرورش برای ساخت مسکن تفاهم‌نامه منعقد شده که این پروژه‌ها در دست اجرا هستند و تمام تلاش ما این است که این واحدها در یک محله جدید با تکنولوژی‌ها و واحدهای مقاوم به احداث برسند.

اسلامی با بیان اینکه نهضت خانه‌سازی در کشور را ادامه می‌دهیم، گفت: سیاست ما توسعه بازار مسکن است و برای تحرک فعالیت‌های این بخش سرمایه‌گذاران و مالکان اراضی را برای ورود به طرح مسکن ملی دعوت کرده‌ایم و بسته‌های حمایتی برای آنها در نظر گرفته شده است.

وزیر راه و شهرسازی از آغاز پروژه ساخت مسکن برای فرهنگیان در هفته معلم خبر داد و گفت:‌ برای تامین مسکن کادر درمانی که فاقد مسکن هستند برنامه‌ریزی‌هایی در حال انجام است تا این قشر که در این شرایط در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار دارند و از خود ایثارگری ارزشمندی نشان دادند از نعمت مسکن بهره‌مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *