instagram

اینستاگرام محل دقیق انتشار پست‌ها را نشان می‌دهد

تصویر روز: شرکت فیسبوک اعلام کرد از این پس موقعیت مکانی دقیق حقیقی پست‌های منتشر شده در دو شبکه اجتماعی فیسبوک و اینستاگرام به کاربران اعلام خواهد شد.

به گزارش تصویر روز به نقل از باشگاه خبرنگاران شرکت فیسبوک امروز اعلام کرد که قصد دارد از این پس اطلاعات بیشتری درباره موقعیت مکانی پست‌های پر بازدید منتشر شده در صفحات اینستاگرام و یا فیسبوک را منتشر کند. طبق اعلام فیسبوک، هدف این شرکت از این کار بالا بردن میزان اطمینان کاربران از پست‌های منتشر شده در این دو شبکه اجتماعی پرطرفدار است و کاربران از این پس می‌توانند موقعیت دقیق پست‌های منتشر شده کاربران را مشاهده کنند؛ لازم به ذکر است که موقعیت یابی و انتخاب لوکیشن توسط نرم افزار‌ها انجام خواهد شد و کاربران نخواهند توانست این موقعیت مکانی را تغییر دهند.

موقعیت مکانی که نرم افزار‌ها پیدا خواهند کرد جایگزین موقعیت مکانی که کاربر برای پست‌های خود انتخاب می‌کند نخواهد شد بلکه در یک بخش اضافه به پست‌ها اضافه می‌شود و در صورت مغایرت مکان اشتراک گذاری پست اعلام شده از سوی نرم افزار با مکان اعلام شده از سوی کاربر، مخاطبان به راحتی متوجه این تفاوت خواهند شد.

فیسبوک در این باره اعلام کرده است که قصد دارد از این طریق در محیط اینستاگرام صداقت را گسترش دهد و از گسترش دروغ جلوگیری کند. همچنین این شرکت اعلام کرده است که این تصمیمات به عنوان بخشی از تلاش‌های فیسبوک در جهت ایمن سازی فضای اینستاگرام و فیسبوک گرفته شده است و در آینده نیز تصمیمات بیشتری برای ایمن سازی این دو شبکه اجتماعی گرفته خواهد شد.

فیسبوک در سال ۲۰۱۶ و با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز برخی محدودیت‌های جدید را برای شبکه‎‌های اجتماعی خود اعمال کرده بود که باعث می‌شد از انتشار اطلاعات نادرست درباره کاندید‌ها جلوگیری شود که تا حدودی هم موفق بود و از این طریق توانست چندین حساب را مسدود کند. با این حال باید منتظر بود و دید که قابلیت جدید اینستاگرام می‌تواند روی سلامت محیط این نرم افزار اثر داشته باشد یا این اقدام فیسبوک بی ثمر خواهد ماند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *