zali

افزایش شیوع کرونا در «تهران»

تصویر روز: فرمانده عملیات مبارزه با کرونا در کلانشهر تهران گفت: با توجه به انجام ترددهای غیر لازم و تفریحی در شهر، قطعا با افزایش بار بیماری مواجه خواهیم شد.

به گزارش فارس، علیرضا زالی فرمانده عملیات مبارزه با کرونا در کلانشهر تهران ضمن ابراز نگرانی از افزایش میزان ترددها و سفرهای بین استانی، اظهار کرد: با وجود انجام ترددهای غیر ضروری و تفریحی در سطح شهر و افزایش مسافرت‌ها قطعا با افزایش بار بیماری روبرو خواهیم بود.

وی افزود: متاسفانه کنترل و یا کاهش بار بیماری کووید ۱۹ پیام غلطی است که به مردم رسیده، و اگر چنانچه در برخی شهرها آمارهایی از کاهش کرونا به گوش می رسد، نباید تصور کنیم که به طور کلی بیماری ریشه‌کن شده است.

زالی کرونا را ویروسی فریبنده و خطرناک دانست و خاطرنشان کرد: باید ملاحظات بهداشتی با قوت و جدیت همچنان ادامه داشته باشد.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اظهار کرد: در تهران ۳۱۳ مورد جدید بیماری کرونا در بخش‌های عادی و ۸۶ نفر نیز در بخش‌های ویژه بستری شده‌اند و ۴۶۲ بیمار نیز از مجموع بیمارستان‌های تهران ترخیص شد‌ه‌اند.

وی از افزایش ۱.۵ درصدی آمار مبتلایان خبر داد و گفت: این مهم نشان دهنده شیب نسبتا ملایم مبتلایان به کروناست.

زالی در ادامه با اشاره به افزایش ۱۱ درصدی بهبودیافتگان در بیمارستان‌های کلان شهر تهران، توضیح داد: اگر چنانچه ترددهای غیر ضروری در سطح شهر افزایش یابد ممکن است با افزایش آمار مواجه شویم.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه ناقلین بدون علامت، گروه‌های پرخطر انتشار بیماری کرونا محسوب می شوند، افزود: حتی در افرادی که از بیمارستان‌ها هم مرخص می‌شوند، درمان قطعی سه تا چهار هفته زمانبر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در بیماری‌های اپیدمیولوژیک گمانه زنی‌های فراوانی مبنی بر واکنش‌های مختلف ویروس وجود دارد، افزود: احتمال افزایش ترددها با تند شدن بار بیماری کرونا وجود دارد.

زالی از برنامه‌ریزی برای نحوه فعالیت ادارات و ارائه پیشنهادات برای ناوگان حمل و نقل عمومی برای کنترل و ریشه کنی کرونا در تهران خبر داد و افزود: ماه مبارک رمضان فرصت بسیار مناسبی برای تغییر روند زندگی مردم و کنترل کرونا خواهد بود.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران ادامه داد: استفاده از ظرفیت‌های کاری مختلف در شیفت های شب و یا بعدازظهر را راه برون رفتی برای کاهش تردد ها خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *