• آغاز بارندگی ها از ۲۷ بهمن

  تصویر روز: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به آلودگی هوای کلان‌شهرها در روزهای آتی، گفت: از اواخر وقت روز دوشنبه ۲۷ بهمن سامانه بارشی از غرب و شمال غرب به کشور وارد می‌شود.

  صادق ضیائیان در گفت‌و‌گو با  فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: تا پایان هفته جوی آرام و پایدار در اغلب مناطق کشور داریم.

  وی افزود: روز پنج شنبه ۲۳ بهمن در شرق گیلان و استان‌های مازندران، گلستان و همچنین ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی بارش پراکنده خواهیم داشت و این شرایط روز جمعه در خراسان شمالی نیز پیش‌بینی می‌شود.

  مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روزهای جمعه و یکشنبه پیشِ رو با توجه به پایداری و سکون نسبی جو به تناوب افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت پیش‌بینی می‌شود.

  ضیائیان اظهار داشت: از اواخر وقت دوشنبه هفته آینده سامانه بارشی از غرب و شمال غرب به کشور وارد می‌شود.

  وی بیان کرد: امروز تا یکشنبه مرکز خلیج فارس مواج است، همچنین بعد از ظهر پنجشنبه شرق دریای خزر به دلیل وزش باد شدید مواجه خواهد بود.

  مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده کمی ابری در بعدازظهر همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۱۸ و ۴ درجه خواهد بود.

  ضیائیان گفت: روز آینده همدان و شهرکرد با کمینه دمای ۴ درجه زیر صفر‌ سردترین مراکز استان و بندرعباس با بیشینه دمای ۳۱ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهد بود.

  مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت بارش‌ها در سال زراعی جاری گفت: میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهر ۹۹) تا ۲۱ بهمن ۸۳.۶ میلیمتر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۱۳۶.۴ میلیمتر بود که بارش سال جاری ۳۸.۷ درصد کمتر از سال گذشته است.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *